11 lutego 2022

Walentynki – nowe i stare zwyczaje

Niektóre święta , które przywędrowały do nas z Zachodu, przyjmują się i popularyzują, inne nie bardzo.

WALENTYNKI  się przyjęły.

W praktyce część osób wysyła kartki, które jednak wypieranie są przez wiadomości i życzenia za pośrednictwem portali społecznościowych.

Przez wiele lat robiłam na zamówienie kartki okolicznościowe, boxy, wpisy do Art Journala. Z tego, co pamiętam, nawet je na tym blogu prezentowałam. Dla przypomnienia  :

 


         W tym roku zrobiłam kilka bardzo różnych motywów kart ATC.

Przez kilka wieczorów przysiadałam na chwilę przy moim stole, zawalonym „przydasiami”, i z tego, co miałam pod ręką, tworzyłam 1-2 karty.


         Co jest symbolem tego ŚWIĘTA ZAKOCHANYCH”? Na pewno serce, na pewno kolor czerwony,drobne upominki, pluszowe misie , czerwone kwiaty,

a  reszta? Mogą być listy, karty, upominki z motywem serca – wszelkie czekoladki, bombonierki, pudełka i pudełeczka.„Święto Zakochanych” obchodzone było raczej w krajach anglojęzycznych. Do Polski przybyło z początkiem lat 90-tych XX wieku.

Często jest krytykowane, nie uznawane przez niektóre kręgi wyznaniowe, czasem ośmieszane…

         Powiedzcie jednak, czy nie jest to jeszcze jeden dzień do cieszenia się? Przecież nie musi to być wyłącznie święto dla zakochanych par. Kochamy swoje dzieci a one nas, mamy bardzo bliskich przyjaciół. Dlaczego nie możemy ich obdarować jakimś dowcipnym drobiazgiem? kwiatkiem? czekoladką czy maskotką.

Nauczmy się cieszyć drobiazgami.

        

Mnie niezmiennie sprawia przyjemność robienie KART ATC  nawiązujących do tego święta, więc je robię…

Pozdrawiam

Zuzanna

 

 

 

Brak komentarzy: