9 lutego 2022

Organizer na scrapowe wycinanki

Witajcie! 

Ostatnio mam wenę na robienie zestawów kart ATC i wpisów do art journala. 

Nie da się ukryć, że każdy skrawek papieru ma u mnie szansę wpaść w kategorię "może się przydać". Nawet pasek z nazwą kolekcji papierów i jej producenta bywa użyteczny... 

Jeśli kolekcja nazywa się np. "art journey" - przecież to jest gotowy tytuł do naszej przyszłej pracy.

Jak przechowywać tego typu skarby? Zrobiłam sobie ostatnio organizer na takie drobiazgi i chciałabym go Wam dzisiaj pokazać. Powstał w oparciu o filmiki z kanału Teal and Tattered na YouTube.


Przypomina trochę klaser na znaczki. Na każdej stronie są kieszonki z przezroczystej kalki, w które możemy wsuwać nasze papierowe ozdóbki.

Na wewnętrznej stronie przedniej okładki znajduje się podwójna kieszeń na duże elementy, np. na kartki ze starej książki. Zakrywa ją ruchoma klapka z kopertkami na dodatkowe przydasie.


Nasze wycinanki mają różne rozmiary, więc w organizerze potrzebne są większe i mniejsze kieszonki na ich przechowywanie. Stąd liczba pasków jest różna: od dwóch do pięciu na jednej stronie.

Wewnętrzna strona tylnej okładki także jest wzbogacona o klapkę, zawsze to kilka kieszonek więcej do naszej dyspozycji.

Organizer powstał z kolekcji "Art journey" od 13@rts. Okładka jest zrobiona z tektury modelarskiej oklejonej płótnem introligatorskim. Karty z okładką połączone zostały metodą "pamphlet stitch".

Mój organizer powoli się zapełnia. Jestem z niego zadowolona i już mam ochotę zrobić sobie kolejny. A Wam jak się podoba taki "ephemera holder"? Macie ochotę zrobić sobie własny?

Pozdrawiam serdecznie, Ania K.

1 komentarz:

oshin pisze...

Cudny jest, a jakie musi być wygodne te wszystkie dodatki widzieć! Ja to za każdym razem przegrzebuję miliony szufladek ;) Chyba podejmę wyzwanie stworzenia takiego organizera.