Najbliższe spotkanie:
22 marca 2021

Wielkanocne świece do samodzielnego wykonania


Witajcie!


Rękodzielnicy już od jakiegoś czasu (pewnie zaraz po świętach Bożego Narodzenia) robią już ozdoby na święta Wielkiej Nocy. Każdy inny śmiertelnik zaczyna o tym myśleć dopiero tydzień przed … 


Dla tych, którzy chcieliby zrobić jakieś ozdoby na święta mam do zaproponowania dekorowanie świec techniką decopuage, jak niektórzy znają pod nazwą serwetkową. Poza świecami, które chcemy ozdobić potrzebujemy papierowe serwetki z motywami świątecznymi.


Co do świec najlepiej żeby były białe, écru, żółte lub jakiś inny jasny kolor, bo wtedy najlepiej będzie się prezentował moty z serwetki.


Wydarte na wodę, wycięte motywy z serwetek można przyczepiać do świecy na dwa sposoby:

- medium/klej do świec (specjalny, a nie taki zwykły, który podczas spalania świecy nie wytwarza trujących związków lotnych)

- na ciepłą łyżeczkę (zwykła łyżeczka do herbaty, jak się uprzemy, to może być i większa), wtedy potrzebna łyżeczka i tealight.


Świece na zdjęciach ozdobiłam za pomocą kleju do świec.  Bardzo podobnie wyglądają świece ozdobione tym drugim sposobem. W sieci można znaleźć filmiki instruktażowe do obydwu sposobów.


Zachęcam do samodzielnego ozdobienia świec, bo jest to super dekoracja, a przy tym dość łatwa do wykonania.

Dziękuję za uwagę i pozdrawiam!

AvH

 

1 komentarz:

The Primitive Moon pisze...

Bardzo podoba mi się motyw na świeczkach.