Najbliższe spotkanie:

Najbliższe spotkanie - w Studium Edukacji Ekologicznej ul. Starograniczna 28, Wrocław


22 marca 2021

Wielkanocne świece do samodzielnego wykonania


Witajcie!


Rękodzielnicy już od jakiegoś czasu (pewnie zaraz po świętach Bożego Narodzenia) robią już ozdoby na święta Wielkiej Nocy. Każdy inny śmiertelnik zaczyna o tym myśleć dopiero tydzień przed … 


Dla tych, którzy chcieliby zrobić jakieś ozdoby na święta mam do zaproponowania dekorowanie świec techniką decopuage, jak niektórzy znają pod nazwą serwetkową. Poza świecami, które chcemy ozdobić potrzebujemy papierowe serwetki z motywami świątecznymi.


Co do świec najlepiej żeby były białe, écru, żółte lub jakiś inny jasny kolor, bo wtedy najlepiej będzie się prezentował moty z serwetki.


Wydarte na wodę, wycięte motywy z serwetek można przyczepiać do świecy na dwa sposoby:

- medium/klej do świec (specjalny, a nie taki zwykły, który podczas spalania świecy nie wytwarza trujących związków lotnych)

- na ciepłą łyżeczkę (zwykła łyżeczka do herbaty, jak się uprzemy, to może być i większa), wtedy potrzebna łyżeczka i tealight.


Świece na zdjęciach ozdobiłam za pomocą kleju do świec.  Bardzo podobnie wyglądają świece ozdobione tym drugim sposobem. W sieci można znaleźć filmiki instruktażowe do obydwu sposobów.


Zachęcam do samodzielnego ozdobienia świec, bo jest to super dekoracja, a przy tym dość łatwa do wykonania.

Dziękuję za uwagę i pozdrawiam!

AvH

 

Brak komentarzy: