Najbliższe spotkanie:
8 czerwca 2019

Albumik w letnim klimacie

Pamiętacie może mój wiosenny albumik z bazą z jednej kartki papieru? Faza na albumikowanie jeszcze mi nie minęła. Dzisiaj chciałabym pokazać Wam kolejną wersję albumowej bazy, czyli album z kopert na listy.


Do jego wykonania można wykorzystać gotowe koperty, nowe lub z recyklingu (po listach, które do nas wysłano), i okleić je papierem ozdobnym. Ja mam tablicę do bigowania i zdecydowałam się zrobić sobie samodzielnie koperty z papieru scrapowego. 


Klapka zamykająca kopertę służy nam jako element łączący. W każdej kopercie odginamy ją "na przód", czyli na tę stronę, gdzie pisze się adres odbiorcy. Następnie klapkę jednej koperty wsuwamy do wnętrza drugiej i przyklejamy. Czynność powtarzamy :-)


W taki sposób powstają kolejne karty albumiku. Każda rozkładówka to kieszeń na dodatkowe tagi i kartki po jednej stronie i pusta strona po drugiej.


Okładka u mnie tradycyjna: tektura oklejona papierem scrapowym, wiązana na wstążeczki vintage. Ale można albumik wykonać z samych kopert, gdzie koperty skrajne będą jednocześnie okładką.


We wnętrzu zdjęcia letnich kwiatów: nagietki, dzikie róże, chabry, maki, rumianki. Każda strona wykorzystana, wnętrze okładki również.


Schemat wnętrza albumu jest stały: po prawej stronie zdjęcie 10x10 cm, po lewej stronie w kieszonce biała karta z dodatkowym zdjęciem, a na kieszonce ozdoba.


Ozdobą albumu są papierowe tagi i inne elementy wygrzebane z pudełka z różnościami, oraz przezroczyste naklejki z napisami, gałązkami i kwiatami. Zarówno papiery, jak i ozdoby to zbieranina z różnych kolekcji bez ładu i składu, ale mimo wszystko pasująca do siebie wystarczająco, aby albumik miał swój letni klimat.


Nie używałam w albumie przestrzennych naklejek, już bez nich zrobił się nieco "pękaty", co widać na zdjęciu okładki.


W tym miesiącu temat letnich kwiatów jest Kwiatowi Dolnośląskiemu bardzo bliski, bo są one elementem plakatu naszego czerwcowego zlotu, i oczywiście tematem jednego ze zlotowych konkursów.

Zapraszam Was serdecznie do udziału w zlocie i do udziału w konkursach - nagrody czekają! Mam nadzieję, że mój albumik będzie dla Was inspiracją. 

Pozdrawiam serdecznie, Ania K.

1 komentarz:

USAGI pisze...

Śliczny! :D