8 września 2021

#TRŁ 1, Czasoprzestrzeń oraz Millennium Docs Against Gravity

W dniach 3-4 września 2021 roku we Wrocławiu działo się wiele ciekawych rzeczy! Zajezdnia Dąbie a dokładniej Czasoprzestrzeń przygotowała dla odwiedzających aż 6 eventów w jednym miejscu. Na terenie zajezdni, w hali po prawej znajdowała się wystawa przepięknych fotografii różnych artystów.


Za to w hali głównej:
- Fashion Meeting -targi mody autorskiej i wzornictwa,
- Natural Beauty - targi kosmetyków naturalnych,
- Wrocławskie Targi Plakatu i Ilustracji,
- Zielono Mi - targi roślin, kwiatów i dekoracji,
- Słodko Gorzko - festiwal rzemieślniczych słodkości, kawy i lodów.

A przed budynkami Dzika Uczta, czyli zlot food trucków oraz namioty z azjatyckim jedzonkiem.


Imprezy te w latach poprzednich odbywały się osobno, lub były łączone tak jak w tym roku. Bardzo lubię brać w nich udział, wystawcy zawsze prezentują bardzo ciekawe rzeczy którymi można się zainspirować we własnej twórczości lub oczywiście nabyć coś dla siebie lub kogoś innego.


W hali znajdowała się masa stoisk z dobrami wszelakimi: ubraniami dla każdego i w każdym wieku, torbami i torebkami, oprawkami okularów (!), fantazyjnymi kwiatami i doniczkami oraz ceramiką, biżuterią, plakatami oraz grafiką w różnej formie, smacznym jedzonkiem, winem, kosmetykami i różnego rodzaju dodatkami czy akcesoriami.

Wstęp na imprezę był bezpłatny, a do samej zajezdni bardzo łatwo dojechać czy to komunikacją miejską czy rowerkiem. Jeżeli ktoś zgłodniał podczas zakupów, na miejscu można było zjeść coś słodkiego lub ciekawe potrawy kuchni azjatyckiej a ramach Dzikiem Uczty.


Ja sama zawsze kupię jakieś mniej ;) lub bardziej przydatne rzeczy, oraz próbuję nietypowego jedzenia w food truckach. Tym razem kupiłam np. dla siostry osłonką na kwiatki w kształcie czaszki oraz dla siebie takie bardziej standardowe jak i graficzne rzeczy z części targów plakatów i ilustracji, gdzie zawsze coś nabędę :)Z Czasoprzestrzeni bardzo blisko do Hali Stulecia, gdzie z kolei obyła się pierwsza edycja Targów Rzeczy Ładnych (#TRŁ). Tutaj wstęp kosztował 10zł, bilety można było zakupić wcześniej przez internet lub na miejscu. Stoisk na TRŁ było raczej mniej niż w Czasoprzestrzeni i oczywiście trochę się różniły. 
Tutaj np. było kilka stoisk z książkami, głównie bajkami dla dzieci oraz ubrankami i innymi dziecięcymi akcesoriami, czego nie było w Czasoprzestrzeni.


Jednocześnie większość twórców którzy zazwyczaj wystawiali się podczas Wrocławskich Targów Plakatu i Ilustracji, tym razem znalazło się tutaj. Ponadto odwiedzający mogli zobaczyć: sporo ceramiki, świeczki, kosmetyki, meble (w tym z wykończeniami z żywicy), pościel oraz dodatki do mieszkań i akcesoria jak np. lampy, rośliny i doniczki czy tapety.


Pościel z własnym nadrukiem!Misy i deski wycinane z kawałków drewna.Rękodzieło :)
UFO?
Na zewnątrz obok Hali stało również kilka food trucków dla głodomorów.

Przed weekendem, od piątku 3 września w Dolnośląskim Centrum Filmowych (DCF) rozpoczęła się  18. odsłona Millennium Docs Against Gravity! Największego w Polsce festiwalu kina non-fiction, który potrwa do 12 września pod hasłem „Świat się budzi”. Podczas festiwalu zobaczycie około 80 filmów dokumentalnych z całego świata (w tym z Polski), weźmiecie udział w spotkaniach z twórcami, debatach oraz wydarzeniach specjalnych. Tematyka filmów związana jest głównie z: ekologią, społeczeństwem, polityką, oraz światem sztuki. Serdecznie polecam, sama byłam już na kilku bardzo ciekawych filmach i zamierzam spędzić całe popołudnia na kolejnych pokazach :)

Więcej informacji np. tutaj [LINK]

USAGI

1 komentarz:

Anna - Krulik pisze...

Super imprezy, aż zazdroszczę, że nie mogłam być :D