5 września 2021

Targi Rękodzieła w mieście innym niż zwykle

 Witajcie! 

tu zagraniczny korespondent Kwiatu Dolnośląskiego. Właśnie wczoraj w mieście w którym teraz mieszkam zakończył się targ rękodzieła zwany po prostu: Kunsthandwerk market  i ja tam byłam, kilka zdjęć zrobiłam i chciałabym je Wam pokazać. 

Targ odbywał się w najbardziej chyba reprezentacyjnej części miasta czyli na Rynku Głównym w otoczeniu kawiarni, innych sklepów i tego wszystkiego co zazwyczaj dzieje się tu na Rynku. 

Targ trwał od 2 do 4 września, niestety nie wiem ilu było wystawców, ale wszystko wyglądało kolorowo, atrakcyjnie, ale już też jesiennie :D


stanowisko do malowania figurek dla dzieci 

A czemu jesiennie? A bo było kilka stoisk z ubraniami a te ubrania to głównie cieplejsze filce, szaliki, czapki, poza tym torby do szkoły (oczywiście nie tylko), ale większość w brązach, zieleniach, czerwieniach. 

 Najwięcej było stanowisk z ceramiką, taką typowo dekoracyjną, ale też użytkową. Z wyrobów drewnianych oprócz rzeczy praktycznych można było też podziwiać drewniane rzeźby. 

 

Biżuteria - zawsze popularna :D  (niestety zdjęcie mam tylko jednego stoiska)


Widok na część targu

To poniżej to ulubione stoisko mojego syna - rzeczy z kamieni i metalu: 


Sezon targowy powoli zbliża się ku końcowi, chociaż tym roku  był mocno okrojony to mam nadzieję, że na jakimś byłyście? Chodzicie na tego typu imprezy? Co wolicie być tam jako odwiedzający czy jako wystawcy? 

serdecznie pozdrawiam! 

Krulik

1 komentarz:

DOBROSŁAWA pisze...

Rewelacyjny targ.
Zabrakło tylko twoich wspaniałych notesów i kartek, ale myślę, że nadrobisz 🤗😉