29 lipca 2014

Wtorkowe inspiracje i dziecięce kraftowanie :)

Witajcie,
Jest już pełnia lata i pogoda sprzyja zabawom na zewnątrz. Przy okazji wtorkowych inspiracji chciałabym pokazać Wam, jak można wykorzystać tak piękną pogodę z pracami twórczymi - zarówno dla dorosłych jak i dla dzieci :)
Będziemy dzisiaj się zajmować kamieniami. Tak, tak, kamieniami. A konkretnie, to będziemy je malować.


Najpierw powinniśmy, czy to w trakcie spaceru, czy prac w ogrodzie, nazbierać kilka sztuk o regularnych kształtach, raczej płaskich. Następnie, kamienie myjemy i porządnie suszymy.
Do kolejnych kroków, potrzebne nam będą zdolne ręce naszych pociech, lub nasze własne, farby, pędzle, woda i cierpliwość :)

Poniżej znalazłam dla Was kilka inspiracji, jak można takie kamienie ozdobić i do czego wykorzystać. Pomysłów jest mnóstwo i ograniczać Was będzie jedynie Wasza wyobraźnia :)
Zatem do dzieła!

Płaskie kamyki malujemy w 2 różne wzory lub kolory i mamy gotowy zestaw do gry w "kółko i krzyżyk". Na kamyczkach można namalować kółka i krzyżyki, lub dowolne ine wzorki - biedronki, stonki, kropki, paski itp.

źródło

źródło

Kamyki mogą stanowić również element ozdobny, czy to w domu czy w ogrodzie. Można namalować na nich różne wzory, buzie, czy ornamenty. Takie pomalowane kamienie mogą służyć jako przycisk do papieru, czy na przykład serwetek podczas grillowania:

źródło

źródło
źródło
źródło

Piękne motywy roślinne:
źródło
źródło
źródło

A może zwierzątka? Kamień o odpowiednim kształcie może przypominać zajączka, kotka, jeżyka, czy inne zwierzątko. Wystarczy domalować szczegóły i posadzić nowego przyjaciela w ogrodzie :)


źródło
A może cały zastęp pingwinów? ;)
Można także "wyprodukować" sobie własne domino!

źródło
źródło
A teraz nie lada gratka dla rodziców jak i dzieci :) Z dużych kamieni lub cegłówek można wyczarować przecudne domki. A z nich ułożyć nawet całe wioski, czy miasteczka. Planując wokół nich mini ogródki, drogi i ścieżki można wykreować prawdziwe zaczarowane miasteczko :)

źródło
źródło
źródło

Jeśli na domkach zrobimy napisy, takie jak: sklep, stacja benzynowa, biblioteka, szkoła, szpital, policja itp, stworzymy klimat miasteczka:
źródło
A układając gotowe domki wzdłuż drogi, utworzymy małą miejscowość. Można w niej "posadzić" drzewa z liści i kwiatków, zrobić płoty z patyczków lub mniejszych kamyków itp. A nawet samochody mogą być z pomalowanych kamieni :) :

źródło

Czy to nie wspaniała zabawa?
Zapraszam Was do malowania kamieni i koniecznie podzielcie się potem Waszymi eksperymentami :)
Ibi

7 komentarzy:

Majeczka pisze...

Super pomysły - wykorzystam na pewno :)

Anna - Krulik pisze...

Te domki są przecudne :) a na ostatnich warsztatach 4DLWC moja córka z koleżanką sprzedawały takie własnoręcznie ozdobione kamienie na naszej giełdzie i z tego co wiem kilka osób kupiło to ich rękodzieło :D

Joanna Loana pisze...

Mi się bardzo podobają pingwiny :) Super pomysł :)

Katrina pisze...

Rewelacyjne inspiracje! :)

Unknown pisze...

Czaderskie!:)

DOBROSŁAWA pisze...

rewelacja,
pingwinki skradły moje spragnione chłodu serce :)

Joanna pisze...

Fajne pomysły ;) Ile to różności jest w stanie człowiek wymyślic ;)