30 maja 2021

Layout o pożegnaniu i mapka

Witajcie! 

Czy słyszałyście już o tym, że w pierwszy weekend lipca planujemy zorganizować XX Dolnośląskie Warsztaty Craftowe

Plan warsztatów praktycznie gotowy, lista wystawców się zapełnia, nie wiem jak Wy, ale ja już nie mogę się doczekać! 

Oczekiwanie na jubileuszowy zlot umilam sobie wspominaniem poprzedniego, pandemicznego - fotorelację z niego znajdziecie tutaj.


A ponieważ niedawno zrobiłam layout ze zdjęciem ze zlotowego powitania, to do kompletu wykonałam kolejnego scrapa o zlotowym pożegnaniu. Zapraszam do oglądania zdjęć.

Wykonałam ten layout wykorzystując mój ulubiony trik: zrobiłam go do scrapowej mapki. 
Mapka to pewien schemat pokazujący rozmieszczenie na tle pracy jej elementów takich jak zdjęcie, tytuł, ozdoby, ilość i wielkość papierowych warstw. Jest to świetny punkt wyjścia do wykonania layoutu albo kartki, a ja traktuję robienie pracy do mapki trochę jak rozwiązywanie krzyżówki lub układanie puzzli.


Przy robieniu scrapa o zlotowym pożegnaniu skorzystałam ze scrapmapki nr 8, zaprojektowanej przez Noomiy, którą znalazłam na blogu ScrapMap. Blog ten jest niestety nieaktywny od dłuższego czasu, ale nadal jest źródłem scrapbookingowej inspiracji.

ScrapMapka#8 z bloga ScrapMap

Jak widać, byłam tej mapce dość wierna, chociaż zamiast jednego poziomego zdjęcia użyłam dwóch zdjęć pionowych. Pamiętajcie, że korzystając z mapki możecie nie tylko zmieniać ilość i orientację zdjęć, jak ja to zrobiłam, ale także obracać mapkę zgodnie z ruchem wskazówek zegara lub przeciwnie, albo odbić jej schemat wzdłuż osi pionowej lub poziomej. Wszystko zależy od tego, co najlepiej pasuje do Waszych zdjęć i do Waszej twórczej fantazji.

Skąd wziąć mapki? Ja znajduję je na scrapbookingowych blogach, zarówno typowo wyzwaniowych, jak i tych prowadzonych przez scrapbookingowe sklepy i artystów. Posty o pracach do mapki cyklicznie pojawiają się np. na amerykańskim blogu Citrus Twist Kits. Konkursy na pracę do mapki są dość popularne i też mogą być źródłem inspiracji dla Waszych prac. Na naszym zlocie zawsze są ogłaszane konkursy na layout i kartkę do mapki - jeden konkurs w sobotę, a drugi w niedzielę. Zawsze są to konkursy z nagrodami. Kto z Was brał w takim udział? Kto wygrał nagrodę? :D

To jak, robicie prace do mapek? Są to scrapy czy kartki? Lubicie mapki? Skąd je bierzecie? Pochwalcie się w komentarzach! 

Pozdrawiam serdecznie i mam nadzieję, że do zobaczenia na zlocie! Ania K.

Brak komentarzy: