4 marca 2021

Layout o powitaniu i koło kolorów

W tym roku staram się robić więcej scrapów, a nic tak nie motywuje do wykonania następnego layoutu jak chęć napisania kolejnego postu na kwiatowym blogu ;-) Dziś mam dla Was layout ze zdjęciem ze spotkania, za którym bardzo tu w Kwiecie tęsknimy, czyli z naszego ostatniego zlotu.


Wzór na papierze tym razem jasno wskazał miejsce umieszczenia zdjęcia, więc nie kierowałam się tutaj regułą trójpodziału. Fotografia trafiła w punkt, w którym zbiegały się biegnące z czterech stron rzędy pomarańczowych trójkątów.

Czy macie jakieś triki i sposoby, według których dobieracie paletę kolorów do swoich layoutów i innych prac scrapowych ze zdjęciem? Ja lubię stosować pomysł, który zobaczyłam u Shimelle Laine w jednym z filmów na jej kanale na Youtube: koło kolorów. Pokazuje to nagranie "Dial up the color" z cyklu "Glitter Girl Adventure", a przykładowe koło kolorów zrobione przez Shimelle znajdziecie w tym poście na jej blogu.Color wheel by Shimell Laine

Jak zastosowałam koło kolorów w swoim scrapie? Dwie osoby na zdjęciu mają granatowe kolory na koszulkach, na stoliku stoi granatowe pudełko. Chciałam użyć w pracy trzech pasujących do siebie kolorów. Biały, szary i czarny traktuję jako neutralne i nie wliczam ich do takiej trójki. Wyobraziłam sobie na kole kolorów trójkąt równoboczny, gdzie jednym z wierzchołków jest kolor ciemnoniebieski. Pozostałe wierzchołki wypadły w kolorach pomarańczowym i żółtym.


Stąd w mojej pracy widzicie pomarańczowo-białe tło oraz akcenty w kolorach granatowym, niebieskim i żółtym. Praca jest kolorowa, a jednocześnie spójna, zdjęcie jest na pierwszym planie, ale dobrze komponuje się z resztą scrapa.

Jak Wam się podoba taki trik? czy Waszym zdaniem ułatwiłby Wam zrobienie layoutu? Dajcie znać w komentarzach!

Pozdrawiam serdecznie, Ania K.

1 komentarz:

USAGI pisze...

Pandemiczne wspomnienia :D