12 czerwca 2018

Dziecięcy layout z chmurkami

Dzień Dziecka już za nami i mam nadzieję, że z tej okazji spędziliście trochę czasu twórczo i przyjemnie. Chciałabym dzisiaj pokazać Wam layout o tematyce dziecięcej, jaki ostatnio zrobiłam. Może zachęci Was to do oprawienia w ten sposób ulubionych zdjęć z dzieciństwa, niekoniecznie własnego?


Baza layoutu składa się z białego kartonu oraz pionowego paska papieru scrapowego, z kolekcji dziecięcej. Pozostałą część tego papieru wykorzystałam w swój ulubiony sposób: wycięłam z niej elementy do ozdobienia pracy. Kotek siedzący przy zdjęciach, żółty balon i chmurki z samolocikami na górze i na dole, przy prawej krawędzi, to właśnie takie wycinanki. Oczywiście zabawa polega na tym, aby ozdoby wycinać z papieru w sposób ekonomiczny, a nie chaotycznie tu i tam, robiąc dziury jak w szwajcarskim serze.


Pasek z nazwą producenta i nazwą kolekcji również można wykorzystać jako źródło ozdób: tak powstał mały napis w dolnym prawym rogu.


Warto przejrzeć swoją kolekcję stempelków, je również można wykorzystać do produkcji elementów ozdobnych. Ja znalazłam w swoim pudełku stempelki chmurki. Odbiłam je na półprzezroczystej kalce, a potem wycięłam i przykleiłam razem z innymi chmurkami. Jedna chmurka to stempelek odbity na ścinku papieru scrapowego.


Część wycinanek przykleiłam na kosteczkach dystansowych. Dzięki temu, że większość elementów na layoucie pochodzi z jednego arkusza papieru, całość wygląda spójnie.

Efekt końcowy przypadł mi do gustu, mam nadzieję, że Wam też się podoba, i zachecam do zabawy! Pozdrawiam serdecznie, Ania.

1 komentarz:

USAGI pisze...

Śliczne! :)