Najbliższe spotkanie:
13 lutego 2018

Domalowywanie tła do obrazka

Dzień dobry wszystkim :)
Dziś kuferek w iście karnawałowym stylu, stworzona dla wyjątkowej Kobiety. Zmieści sporą część jej skarbów.
Podobnie, jak przy wielu innych pracach na dużej powierzchni, okazało się, że upatrzony motyw z papieru do decoupage nijak się ma rozmiarami do zaplanowanej pracy. Czasem taki motyw da się ubrać w ramkę, lub inną dekorację, ale czasem nie jest to możliwe, więc cóż, trzeba było domalować brakujący kawałek grafiki.


Motyw z papieru był niewielki i wkomponowanie go w sensowna całość wymagało trochę pracy.  Po przyklejeniu obrazka, zalakierowałam go (w razie konieczności poprawek, farbę łatwiej ściera się z lakierowanej powierzchni) i zaczęłam domalowywać tło. Na początek brązy. Dopasowywałam kolory i kładłam je małymi plamami, w niektórych miejscach "poprawiając" obrazek.


Stopniowo zwiększałam zamalowywaną powierzchnię, Potem dodawałam jasne barwy: żółte czerwone, a na sam koniec biel. W ten sam sposób malowałam boki kuferka, przedłużyłam też etolę damy na jego przód.


Kiedy już brzegi obrazka całkowicie zniknęły w kolorowych smugach, zalakierowałam całość i dodałam szablonowe złote róże.


Wnętrze kuferka zrobiłam w tej samej kolorystyce i z tym samym różanym motywem.
Nie każdy obrazek podjęłabym się uzupełnić, ale niektóre grafiki możemy wtopić w tło dość łatwo i na różne sposoby, dodając im przestrzeni, albo dynamiki. To świetna zabawa :)

Pozdrawiam serdecznie 
Ola Wu
2 komentarze:

Anna - Krulik pisze...

Super wyszło. Bardzo dynamicznie i z tzw pazurem :)

USAGI pisze...

Wygląda jak fajerwerki w nowy rok xD