10 grudnia 2017

Moje Top 5 - Kolorowanie

Miesiąc temu Dobrosława podzieliła się z Wami swoją listą ulubionych materiałów do scrapbookingu. Dzisiaj ja zaprezentuję moją listę NAJ w dziedzinie kolorowanek dla dorosłych.

1. Ulubiona kolorowanka

Uzbierałam już trochę kolorowanek i nie jest mi łatwo zdecydować się na jedną najładniejszą. Do moich ulubionych autorów na pewno należą Kerby Rosanes i Johanna Basford. Poza tym dostałam od siostry przepiękną kolorowankę "Pop Manga" Camilli d'Errico, której jeszcze nawet nie wypróbowałam, bo boję się ją popsuć swoimi działaniami. To jest trójka moich faworytów w tej dziedzinie.


Bardzo wygodne są natomiast mini kolorowanki z wydawnictwa Olesiejuk, które mogę zabrać ze sobą chociażby na scrapowe spotkania albo na szybko pokolorować, kiedy mam mniej wolnego czasu, więc i o nich warto wspomnieć.


2. Ulubione kredki

Przez długi czas moimi najukochańszymi kredkami były Faber Castell Eco (dostępne w czerwonym pudełku z zamkiem)... 


...ale ostatnio moje serce skradły Policolory Koh-i-Noora. Na razie mam niewiele kolorów z tej serii, ale naprawdę wspaniale się ich używa.3. Ulubione mazaki

W zasadzie w temacie mazaków ciągle się czegoś uczę, ciągle poznaję nowe ich rodzaje i zastosowania, więc nie mam jeszcze ugruntowanego zdania na tym polu. Z tych, które ostatnio przetestowałam najbardziej do gustu mi przypadły Faber Castell PITT Artist Brushpens.
4. Pędzelek wodny

Bardzo przydatna rzecz przy kolorowaniu na mokro - pomaga mi, gdy chcę rozprowadzić tusze Distress Tima Holtza albo uzyskać mokry efekt kredkami akwarelowymi. 

5. Biały żelopis

Na pewno jest to też bardzo przydatne narzędzie, które umożliwia dodanie do kolorowanego obrazka nieco światła, blasku.


Zdaję sobie sprawę, że akcesoriów do kolorowania jest dużo więcej, chociażby blendery czy suche pastele do robienia tła, ale ja na razie stopniowo je poznaję i się z nimi oswajam i dlatego jeszcze do mojej Top Piątki nie trafiły.

Jeśli macie swoje Top 5 w dowolnej dziedzinie szeroko rozumianego rękodzieła, to zachęcam do podzielenia się na warsztaty@gekon.pl ich wykorzystaniem.
Najlepsze artykuły opublikujemy na Kwiecie Dolnośląskim.


Pozdrawiam,
Katrina

1 komentarz:

Anna - Krulik pisze...

Świetne zestawienie :) Dzięki za podzielenie się :)