22 października 2013

Wtorkowe inspracje - recyclingWitajcie!
W dzisiejszej części naszych cotygodniowych inspiracji zajmiemy się recyclingiem - czyli spróbuję przekonać Was, że nie każdy śmieć jest śmieciem i pokaże jak połączyć przyjemne z pożytecznym.
Zacznijmy od plastikowych butelek.

Odcinając denka i nawlekając je na żyłkę możemy stworzyć finezyjną ozdobę:A nacinając i łącząc ze sobą pozostałe po odcięciu denek części butelek otrzymamy miotłę:


Można też powycinać z nich listki i z pomocą drutu tworzyć ażurowe konstrukcje, bądź ozdabiać prace scrapowe:Tu pomysł na wtórne wykorzystanie innego typu butelek.
Po odcięciu rączek – powstają szufelki lub łopatki:A w pozostałej części urządzamy domek dla lalek naszych małych pociech:Szukałam pomysłu jak wykorzystać foliowe torebki które walają się chyba już w każdym domu.
I znalazłam nowoczesne wieńce:
I jeszcze sposób na uzyskanie efektownych kwiatków z torby foliowej oczywiście:


Z plastikowych kubeczków możemy tworzyć biżuterię:


A z papierowych – ozdobne pudełka do nich:Karton przed wyrzuceniem można zamienić w takie cudeńko – zabawa dla dzieci murowana (przy tworzeniu również) przez wiele dni:A po zabawie można odłożyć zabawki na półkę zrobioną z pomalowanych skrzynek:

Spinacze tez mogą się jeszcze przydać:


I na koniec pomysł na bardzo twórcze zagospodarowanie opony.Mam nadzieję, że spośród powyższych pomysłów znajdziecie coś ciekawego dla siebie. I że dzięki temu do kosza trafi chociaż jeden „śmieć” mniej.

Pozdrawiam serdecznie!
Vena

wszystkie zdjęcia pochodzą z pinterest.com i stylowi.pl

3 komentarze:

iluszka pisze...

Genialne pomysły!!!

Ewelina pisze...

Pomysły wymiatają, szyfelka, miotła, a aniołka na pewno zrobie

DOBROSŁAWA pisze...

to trzeba już będzie szukać po kontenerach z tworzywem, żeby urealnić Wasze inspiracje