Najbliższe spotkanie:
27 września 2013

Robótki Stefci: Okładka na notes


Okładka z notesem ręcznie szytym ściegiem koptyjskim (chyba dobry rok temu:)
Tajne informacje są teraz dobrze strzeżone :)
Do wykonania tej okładki na notes  potrzebujemy:  tkaninę, klejonkę, ocieplinę (moja okładka musi być miękka), gumkę szer. 0,5 cm, nici i maszynę.
Odmierzamy nasz notes. Potrzebujemy miarę - dwa razy szerokość okładki+grzbiet + dodatek na szwy 1 cm z dwóch stron; wysokość okładki +1 cm na szew z dwóch stron. Wycinamy z tkaniny o takich wymiarach dwa kawałki, część zewnętrzną okładki i wewnętrzną.  Do tego skrzydełka okładki 2 razy o wysokości okładki + 1 cm z każdej strony, o szerokości 5 cm + 2 cm na podwinięcie. Na ołówek potrzebujemy 2 kawałki o szer. 3 cm i dł. 6 cm.


Zaczynamy od skrzydełek okładki. Podwijamy jeden dłuższy bok 1 cm i jeszcze raz 1 cm. Stębnujemy na 2 mm od brzegu.


Tak wykonane skrzydełka przyszpilamy do boków tkaniny wewnętrznej i przeszywamy fastrygą  (długość szwu 4-5 mm) na szer.  stopki.Czas na wykonanie mocowania na ołówek. Wykrojone części składamy prawą stroną do prawej, szyjemy na szerokość stopki po dłuższych bokach. Wywijamy na prawą stronę, prasujemy i przykładamy do ołówka czy długopisu, aby sprawdzić czy nam odpowiada długość.


Tak wykonany uchwyt składamy na pół po dłuższym boku, przypinamy do tylnego boku okładki na środku. Również możemy przyfastrygować.


Odmierzamy na zewnętrznej stronie okładki, tylnej części 5 cm od brzegu. Odcinamy gumę o długości wysokości naszej wyciętej tkaniny minus 1 cm. Przyczepiamy gumę do naszego zaznaczenia i przeszywamy fastrygą.


Do tak przygotowanej warstwy nakładamy po lewej stronie ocieplinę  i fastrygujemy dla ułatwienia późniejszego szycia.
 
Przykładamy wewnętrzną i zewnętrzną stronę okładki prawa stroną do prawej. Szyjemy na szer stopki w koło pozostawiając otwór o szer. 4 cm potrzebne na wywinięcie okładki.


Wywijamy, prasujemy, aby szew był równo na krawędzi. Następnie stębnujemy okładkę w koło na 4 mm. Gumkę przełożyć najlepiej  na wewnętrzną stronę okładki.


I gotowe.Pozdrawiam,
Stefcia

4 komentarze:

Anonimowy pisze...
Ten komentarz został usunięty przez autora.
Anonimowy pisze...

Superancka- a gdzie taką tkaninę mogę dorwać?

Anonimowy pisze...

Anglia lub ebay:)

Anna - Krulik pisze...

Świetna okładka! i faktycznie tkania super :)