Najbliższe spotkanie:
30 czerwca 2012

Dojazd i dojście na II DLWC 2012

Witajcie!!
Post, który pojawi się tu na dole jest praktycznie postem skopiowanym z zeszłego roku.
Od tego czasu komunikacja we Wrocławiu uległa znacznej poprawie. Działają tramwaje i można nimi bez problemu dojechać z Dworca Głównego i każdego innego punktu w mieście.
Jak dojść do miejsca spotkania przeczytacie poniżej.

Najważniejsze informacje:

Przypominam adres (jest też na górze bloga pod podpisem i na naszym plakacie)

Akademia Terapii Naturalnych / Studium Edukacji Ekologicznej /Akademia Feng-Shui
(to są napisy, które są widoczne na budynku - nie ma już napisu Apteka)

ul. Starograniczna 28
(osiedle Popowice, dzielnica Fabryczna)
54-237 Wrocław

Budynek jest obecnie BIAŁO - POMARAŃCZOWY i ma z boku napis Starograniczna 28.

Dojazd autobusami:   103,122 127, 128, 435 - wysiadamy z drugiej strony osiedla na ul. Popowickiej przystanek Popowice, obok ul. Niedźwiedziej.

Dojazd tramwajami: 3, 10, 20, 31Plus, 32 Plus, 33 Plus wysiadamy na ul. Legnickiej naprzeciwko CH Magnolia Park na przystanku "Niedźwiedzia", obok ul. Niedźwiedziej.
Z dworca Głównego PKP: Tramwaj 31Plus lub 32 Plus - jedzie się 16 minut.
Autobusem 122 jedziemy około 20 minut.

UWAGA! Jeżeli ktoś jedzie pociągiem - sprawdźcie proszę czy na trasie waszego pociągu jest stacja Wrocław Mikołajów.
Starograniczna jest 1 przystanek autobusowy/tramwajowy od ul. Zachodniej w stronę Leśnicy/Pilczyc - na piechotę idzie się jakieś 10 - 15 minut.

Dojście z przystanku autobusowego na ul. Legnickiej
(przypominam: przystanek nazywa się Niedźwiedzia):
- idziemy Niedźwiedzią i jak się skończą domki jednorodzinne to należy skręcić w prawo w ul. Żubrzą i dojść prawie do końca w stronę nasypu kolejowego.
Po lewej będzie plac zabaw a za nim parking strzeżony. Za placem zabaw (w lewo od ul. Żubrzej) jest biało - pomarańczowy budynek - to nasze miejsce spotkania (powyższe zdjęcie jest zrobione od innej strony).
Idziemy chodnikiem między placem zabaw a parkingiem, po schodach w dół i w górę i jesteśmy przy wejściu do Akademii. Na drzwiach będzie plakat i informacja gdzie nas znaleźć.

Dojście z przystanku autobusowego na ul. Popowickiej
(przypominam: przystanek nazywa się Popowice):
wysiadamy z autobusu, przechodzimy na drugą stronę ulicy i dochodzimy na skrzyżowania ze światłami (cofamy się do skrzyżowania ze światłami). To jest skrzyżowanie ul. Popowickiej i ul. Niedźwiedziej. Skręcamy w ul. Niedźwiedzią i idziemy do ul. Jeleniej (jakieś 150 m), na której stoją bardzo długie 10 piętrowce . Skręcamy w lewo i idziemy wzdłuż bloku aż do końca, przed nami już tylko parking i nasyp kolejowy. Następnie skręcamy w prawo za blok i widzimy Akademię - czyli miejsce naszego spotkania, dokładnie od tej strony co na zdjęciu (przypominam, że w innym kolorze niż na zdjęciu) :)

Dla tych co samochodem:

GPS:
stopnie: N51,1227777777778° E16.9986111111111°
stopnie-minuty:N51°7.366667 E016°59.916667
stopnie-minuty-sekundy: N51°7'22,9” E16°59'55,6”

Z obwodnicy miasta (A8) zjeżdżamy na węźle Stadion i kierujemy się ul. Lotniczą a następnie Legnicką w stronę centrum. Po minięciu CH Magnolia zawracamy na skrzyżowaniu przy ul. Zachodniej i wracamy do skrzyżowania koło CH Magnolia gdzie skręcamy w prawo w ul. Niedźwiedzią. Dalej dojeżdżamy do ul. Jeleniej w którą skręcamy w prawo i wzdłuż długiego bloku dojeżdżamy do nasypu kolejowego. Budynek ATN jest po prawej stronie w głębi. Trasa ta wg Google jest tutaj. Przy okazji - prosimy nie parkować bezpośrednio przy dojeździe do drzwi budynku! Miejsca parkingowe znajdują się na osiedlu a także w okolicach nasypu kolejowego.


MAPKA: 

Na mapce są przystanki autobusowe "Popowice" na ul. Popowickiej i przystanki autobusowe i tramwajowe "Niedźwiedzia" przy skrzyżowaniu ulicy Legnickiej i Niedźwiedziej
Więcej okolicy można zobaczyć tutaj: plan Wrocławia - tam też można podejrzeć dojście ze stacji Wrocław-Mikołajów (ul. Stacyjna), odrobinę na południowy-wschód od powyższej mapki.

Jak dojechać można też sprawdzić na stronie: http://wroclaw.jakdojade.pl/
program rysuje mapki z dowolnego punktu w mieście.

Mam nadzieję, że moje wskazówki będą pomocne.
Jakby coś było nie jasne to proszę piszcie.
Krulik

2 komentarze:

Anonimowy pisze...

A ktoś nie zmienił,że 103 wcale juz nie staje koło Magnolii , a na Popowickiej :-)

Ewelina pisze...

Miałam jechać autem ale mam awarię :( więc dobrze ze są tu wszystkie informacje może się nie zgubie we Wrocławiu i dotrę na czas