28 lutego 2012

Ayeeda o sobie

Zapraszam do przeczytania kolejnej sylwetki - jednego z bardzo aktywnych Kwiatków Dolnośląskich:

Mam na imię Aida, w sieci znana jestem pod nickiem Ayeeda. We Wrocławiu mieszkam od ponad 10 lat, a pochodzę z równie pięknego miasta z Dolnego Śląska - Legnicy.


Moja przygoda z rękodziełem zaczęła się ponad 12 lat temu od malowania i dekorowania ceramiki artystycznej. Pokochałam również lepienie z gliny szamotowej i zdobienie jej, z tych czasów do dziś pozostały mi ulubione donice, misy i inne przedmioty. W międzyczasie tworzyłam głównie dekoracje do domu, zajmowałam się aranżowaniem wnętrz, próbowałam swoich sił w pracach digital, powstawały też pierwsze prace z papieru. Ale od nieco ponad roku to scrapowanie całkowicie mnie pochłonęło. Od tego czasu praktycznie codziennie tworzę, nauczyłam się wielu technik, stylów, form. Podstaw uczyłam się z kursów dostępnych w Internecie, ale tak naprawdę to drogą prób, błędów i eksperymentów sama do wielu rzeczy doszłam. Moją główną muzą i osobą, która miała wielki wpływ na to, w która stronę poszła moja twórczość jest Finnabair. To jej prace nieustannie wprawiają mnie w zachwyt i są ogromnie inspirujące. Uczestnictwo w jej warsztatach wyzwoliło we mnie większą odwagę w pracy z mediami i otworzyło mi oczy na wiele nowych technik.

Czasami łączę moje pasje, lepienie z papierem, alteruję przedmioty do wnętrz, tworzę dekoracje. Nie zamykam się w jednym stylu czy formie. Jestem trochę taka jak moje prace, nieco bałaganiarska, trochę roztrzepana, ale ciągle czegoś poszukuję, lubię eksperymentować i uwielbiam odkrywać ciągle coś nowego. Na moich pracach zwykle dużo się dzieje, uwielbiam komponować dodatki, bawić się mediami – często korzystam z mgiełek, tuszów, farb i innych preparatów. Jeszcze wiele przede mną do odkrycia, fascynują mnie przede wszystkim techniki mixed media i w tym zakresie chcę się rozwijać i doskonalić swój warsztat.

Scrapbooking jest niesamowitym hobby, daje ogrom twórczych możliwości, można zrobić coś z niczego (uwielbiam recyklingowe projekty), albo skorzystać ze wspaniałych papierów i innych profesjonalnych materiałów. Można tworzyć prace czyste, poukładane, a można pójść na żywioł - pochlapać, pobrudzić i zaszaleć - i oba style są wspaniałe.

W zasadzie uwielbiam wszystko co się łączy ze scrapbookigiem. Bardzo sobie cenię nasze polskie środowisko scrapowe, są w nim naprawdę w większości niezwykle zdolne i przesympatyczne dziewczyny. Czego nie lubię… chyba najbardziej kopiowania prac  - tak wprost i bez pytania o zgodę - szanujmy swoją pracę nawzajem, a jeśli chcemy zliftować czyjaś pracę, zapytajmy o zgodę, wspomnijmy na swoim blogu, kto nas zainspirował itp. To tak niewiele, a tak wiele znaczy.

Moje miejsce do scrapowania to póki co zaadaptowany kąt w korytarzu, ale mam nadzieję, w ciągu roku uda mi się go zamienić na własny scraproom z prawdziwego zdarzenia w nowym domu:)

Od pół roku jestem projektantką na blogu sklepu Kreatywny Zakątek, dwa miesiące temu dołączyłam do  DT Scrapujące Polki. Prowadzę warsztaty zarówno dla dzieci, jak i dla dorosłych i muszę powiedzieć, że to uwielbiam, bo udaje mi się zarażać swoją pasją coraz więcej osób. Mam jeszcze wiele planów i marzeń, ale czas pokaże ile z tego uda mi się wprowadzić w życie:)

Moja ulubiona praca… chyba nie mam takiej jedynej, choć niezwykłym sentymentem darzę ten LO:


Lubię wiele moich prac, ale najbliższe mi są zawsze scrapy, bo są bardzo osobiste i wkładam w nie dużo emocji, czasu i serca.

Dziękuję i pozdrawiam wszystkich, którzy dotrwali do końca:)
 

12 komentarzy:

Anna - Krulik pisze...

Twoje prace są świetne :) cieszę się, że mieszkasz we Wrocławiu i że mogłyśmy się poznać! A udział w Twoich warsztatach jest naprawdę inspirujący - oby tak dalej!

Aga Michniewicz pisze...

Super Ayeeda :) I wybrałaś jedne moich ulubionych, twoich prac :)

Ala M. pisze...

Miło przeczytać garść informacji o Tobie, jeszcze bardziej miło patrzeć na Twoje prace i podziwiać, podziwiać... ach!

Aida Domisiewicz pisze...

Dziękuję dziewczyny :*

Kasia K. pisze...

Finn podziwiam i ja, więc w Twoich pracach najbardziej lubię te złomowo-mediowo-pociapkane ;)

Bellaidea pisze...

Podziwiam i prace i styl i eszcze uwelbiam w Tobie to ze jestes przesympatyvczną osobą!

Songaja pisze...

Ja też podziwiam Twoją twórczość, to, że w taki umiejętny sposób potrafisz łączyć wszystkie dodatki i tworzyć zachwycające prace ( na warsztatach nie mogłam oczu oderwać od LO i innych). Dla mnie Ty jesteś osobą, której prace wprawiają w zachwyt i inspirują. Miło było jeszcze bliżej Cię poznać.

Aida Domisiewicz pisze...

Bardzo dziękuję! Miód lejecie na moje serducho, a szczególnie dzisiaj wybitnie tego potrzebuję :*

Mia pisze...

Piękne prace ! Uwielbiam te mediowe i te dawniejsze mniej mediowe również i do tej pory wspominam Twój albumik "oswajacz strachów". Cieszę się Ayeedo, że mogłam Cię trochę bliżej poznać i mam nadzieję, że kiedyś uda mi się załapać na jakieś większe spotkanko scrapingowe, gdy będę u rodziców we Wrocławiu.

Anna - Krulik pisze...

Mia - szykuj się 6-8 lipca :) będą aż 3 warsztaty Ayeedy do wyboru :)

Aida Domisiewicz pisze...

:) Dziękuję Mia :* I oczywiście zapraszam do Wrocławia:)

Rachel pisze...

uwielbiam twoje prace:)