Najbliższe spotkanie:
22 listopada 2011

Recykling: Ścinki

Od dzisiaj co miesiąc będę Was zachęcała do używania przy tworzeniu zrecyklingowanych materiałów. Na pierwszy rzut wybrałam ścinki powstające w trakcie scrapowej twórczości. Wiadomo, że scrapbookingowe papiery przeważnie są tak piękne, że żal cokolwiek wyrzucić, dlatego wykorzystujmy je do samego końca.

Bo przecież ze ścinków można tworzyć nie tylko scrapy:


 


Wykorzystując nawet fragmenty z paska metkowego:


Tworząc swoiste "cegiełki":Lub wycinając kwadraciki na kartki:


Ale można je wykorzystać także do tworzenia małych form takich jak pudełeczka:Czy też zakładki:Można też wykorzystać je do zrobienia trójwymiarowych ozdób na nasze scrapy:


Że wyobraźnia nie zna granic pokazuje K.a.s.i.a. wykorzystując ścinki do zrobienia tej karteczki:Dzieli się z nami także pomysłem na patchworkowe kartki:
Gosia 2koty podpowiada, że ze ścinków można stworzyć papierowy łańcuch na choinkę (ten jej powstał akurat z całego arkusza, który okazał się całkiem wydajny: z pasków 6x75mm z papieru o powierzchni 30x30cm wychodzi grubo ponad 4 metry):A na koniec mini kursik Rudego Kota:

Co będzie potrzebne:
- kartonik na bazę
- resztki różnych zielonych wstążeczek lub pasków papieru - mogą różnić się szerokością
- mniejszy prostokątny kartonik na którym umieszczamy życzenia
i oczywiście nożyczki i klej.

Segregujemy nasze wstążeczki lub paski papieru długością, po czym zginamy każdy na pół (papieru nie zginamy za mocno, aby był trochę wypukły) i przyklejamy od spodu wzdłuż dłuższego boku kartonika z życzeniami. Można również w ten sam sposób dodać u góry złotą gwiazdkę a na dole brązowy kwadracik. Kartonik przyklejamy na bazę i gotowe.


Zachęcam Was do wykorzystywania wszelkich ścinków scrapowych papierów i dzielenia się z innymi Waszymi pomysłami. Naprawdę warto dbać, bo w ten sposób dbamy nie tylko o własną kieszeń, ale i nasze środowisko, i jednocześnie rozwijamy swoją kreatywność i wyobraźnię.
-Katrina

3 komentarze:

Aga Michniewicz pisze...

Super dziewczyny!!!! Może w końcu przestane wywalać ścinki :)

kartkomania.com pisze...

Wow - ileż możliwości :)

Anna - Krulik pisze...

Wikucha - zbieraj, zbieraj, a potem przynoś na spotkania! wykorzystamy na pewno :)
Kasiu - super pomysły!