Najbliższe spotkanie:
6 maja 2011

Zapraszamy na warsztaty do.....
Marioli Warszewskiej czyli Molli.

Mariola poprowadzi w trakcie Dolnośląskich Letnich Warsztatów Craftowych dwa warsztaty:

w niedzielę 10 lipca o 10:00 – 12:00 "Oribana-letnia kompozycja kwiatowa z papieru"i taki sam warsztat o godzinie 12:30 do 14:30.

Natomiast w sobotę przez cały dzień będzie prowadziła pokazy sztuki origami: proste papierowe kwiaty, ozdoby, papierowe mozaiki, ponadto sposoby wykorzystania papieru japońskiego: podstawy kartonażu - oklejanie baz, zakładki i laleczki japońskie. Zapowiada się co najmniej interesująco.

A teraz kilka słów od samej Molli:

Zachwyt dawną kulturą japońską towarzyszy mi od bardzo dawna. A wszystko zaczęło się od origami, którym zainteresowałam się ze względu na córkę, której chciałam zaproponować coś ciekawego na deszczowy dzień. Tak trafiłam na spotkania Klubu miłośników origami tradycyjnego przy Polskim Centrum Origami w Łodzi. Mam za sobą udział w wielu wystawach grupowych i indywidualnych oraz zdobyty stopień animatora sztuki origami.

Od kilku lat interesuję się rękodziełem, fascynuje mnie wykorzystywanie piękna i walorów papieru- zwłaszcza japońskiego, tworzenie metodą „coś z niczego”. uwielbiam scrapbooking, ale zawsze przyłapuję się na tym, że moje prace w tej technice są zawsze mniej lub bardziej „japońskie” w swoim klimacie.

Najważniejsze stało się jednak dla mnie tworzenie swoich własnych papierowych światów w formie obrazów, w których nadaję kształt moim fascynacjom światem japońskich gejsz i daję sobie pretekst do przyjemności z zabawy papierem japońskim, który odkryłam w 2006 roku i odtąd mi towarzyszy.

Temat ten bardzo mocno mnie pochłonął, a papier yuzen chiyogami stał się nieodłącznym materiałem do tworzenia.. Ta papierowa pasja przyczyniła się do powstania pomysłu założenia w 2009 r. sklepu internetowego z kolekcją papierów japońskich moligami.pl. Odtąd pasja stała się moją pracą-powstają nowe obrazy z gejszami, prowadzę warsztaty, prowadzę sklep i otrzymuję od klientów maile wyrażające zdumienie i radość z efektów pracy na tych pięknych papierach albo przemiły komentarz, że ten Skład papieru jest jak magiczny dywan przenoszący w świat Orientu!!!

6 komentarzy:

Katrina pisze...

Ja się najbardziej nie mogę doczekać pokazu prawdziwego japońskiego kimona. ;)

Japoneczka pisze...

Zapisałam w kalendarzu jako ważne wydarzenie :-)

Katarina pisze...

Ach, te karteczki z japońskimi laleczkami są cudne!!!

kartkomania.com pisze...

Laleczki w kimonach są cudowne !

plakatowka pisze...

super, egzotyczne klimaty

molla pisze...

Dziękuję Wam za przemiłe komentarze i gorąco zapraszam na DLWC oraz moje warsztaty i pokazy!!!!