2 maja 2011

Zapraszamy na warsztaty do.....W trakcie Dolnośląskich Letnich Warsztatów Craftowych - Gosia "Bikeflower" poprowadzi dwa warsztaty:

w sobotę 9 lipca godz. 10:00 - 12:00 Ozdobne pudełko

i też w sobotę: w godz. 15:00 - 17:00 Kartka z okienkiem.

Poniżej krótka notatka na temat Gosi i jej prac. Uaktualniona ponieważ już jakiś czas temu pisałyśmy o jej pracach.


Małgorzata Merder-Mazurkiewicz od dobrych kilku lat zajmuje się scrapbookingiem… kartki okolicznościowe zaczęła robić na urlopie macierzyńskim dla odstresowania i zabicia czasu. Miało to być chwilowe zajęcie, zajęcie rąk i umysłu, zwykłe hobby. Jednak szybko okazało się, że obudziły się w niej artystyczne instynkty, które pierwszy raz dały o sobie znać już w podstawówce, kiedy to wygrywała różne konkursy plastyczne. Tak więc zwykłe hobby zamieniło się w prawdziwą pasję, a wraz z każdą nową pracą, kawałki papierów, nitki, guziki, wstążki i tekturki zamieniały się w małe dzieła sztuki. Nawet się nie spodziewała, jak pomocna w tym wszystkim okaże się nabyta wiedza w szkołach krawieckich, bo teraz przynajmniej co drugą kartkę zdobią gustowe i profesjonalne ściegi. Owoce jej pracy można zobaczyć na często aktualizowanym blogu: www.kartkomania.com.

Sama o sobie mówi:

"Mam troszkę lat na koncie, wspaniałego męża i dwie urocze córeczki. Całą rodzinką mieszkamy w niewielkiej, urokliwej Trzebnicy. Lubię zbierać drobiazgi z pozoru nieużyteczne, gromadzić skrawki materiałów i papiery o różnych wzorach, fakturach, kolorach. Lubię otaczać się niezwykłymi, wyjątkowymi rzeczami, a te wykonane własnoręcznie są dla mnie szczególnie wartościowe.


Moja przygoda z papierem zaczęła się bardzo dawno temu, ale gdy poznałam scrapbooking od razu się w nim zakochałam. Uwielbiam wszystkie odcienie brązu i zieleni, koronkowe wstążeczki, poszarpane brzegi kartek , ale przede wszystkim papier maczany w kawie… Nadal poszukuję, uczę się, odkrywam nowe techniki. Ostatnio zaczęłam dodatkowo projektować papiery, zaczęło się też niewinnie, mówię zrobię coś na próbę, a tu szok. Okazało się, ze moja mała twórczość spodobała się tak bardzo, że dostałam propozycję stałej współpracy z jednym ze sklepów internetowych.

Chciałabym, aby każdy kto zostanie obdarowany prezentem wykonanym przeze mnie poczuł się wyróżniony, wyjątkowy, cenny... Uwalniające się wtedy emocje na twarzach obdarowanych są po prostu bezcenne, są najlepszą zapłatą za godziny spędzone nad jego przygotowaniem…

W swoich pracach wykorzystuję wiele technik – najczęściej jednak jest to scrapbooking. Jest to technika aranżacji i zdobienia zdjęć, ale przede wszystkim nadawania zużytym lub niczym nie wyróżniającym się przedmiotom nowego charakteru. Technika ta sprawdza się wręcz idealnie przy "produkcji" drobnych upominków, kartek okolicznościowych, notatników, albumów do zdjęć, zawieszek na drzwi, zakładek do książek, opakowań prezentów oraz ozdób wszelkiego rodzaju."
3 komentarze:

Katrina pisze...

Uwielbiam karteczki wykonane przez Bikeflower.
Pięknie tworzy i chętnie podzieli się swoją wiedzą z innymi - zapraszamy do zapisywania się na jej warsztaty.

Aida Domisiewicz pisze...

Piękne prace! Rany, jak ja żałuję, że nie mogę być na tych warsztatach:(:(:(

Katarina pisze...

To fakt, karteczki Gosi są cudne :)
Ayeeda, nie martw sie, może jeszcze będziesz miała okazję zapisać się na kolejne :)