23 marca 2022

Sylwetka - Asia Szulik

Witajcie! 

Po bardzo długiej przerwie w naszym cyklu sylwetkowym  chwiałybyśmy ponownie zaprosić Was do zapoznania się w osobami związanymi z Kwiatem Dolnośląskim. 


Asia Szulik jest jedną z osób prowadzących warsztaty w trakcie 21 Dolnośląskich Warsztatów Craftowych.

Oto jak odpowiedziała na nasze (wcale nie takie łatwe:)) pytania: 

 


1. Imię i nazwisko, nick, kim jesteś z wykształcenia/zawodu, co robisz na co dzień, może kilka innych słów o sobie.

Cześć. Jestem Asia i w sieci tworzę pod swoim imieniem i nazwiskiem Asia Szulik.
Pracowałam jako księgowa.
Scrapuję odkąd pamiętam. Wtedy nawet nie wiedziałam, że ma to swoją fachową nazwę :) Firmę założyłam w 2007 roku, a więc mam już w tym spory staż :) Jestem szczęśliwą żoną i mamą dwójki nastolatków oraz Mietka – naszego kochanego psiaka, Jack Russel Teriera.

2. Skąd pochodzisz? Gdzie mieszkasz?
Pochodzę z małej wsi obok Jastrzębia Zdroju, a po ślubie przeprowadziłam się do nieco większej wsi pod Rybnikiem – do Szczerbic ;)

3. Twoje główne hobby - od jak dawna nim się zajmujesz?
Moja miłość i ogromna pasja, poza rodziną oczywiście, to scrapbooking. Głównie tworzenie albumów, które są dla mnie wielką miłością.
Uwielbiam tworzyć tutoriale i kursy, które można znaleźć na moim kanale You Tube (https://www.youtube.com/channel/UCyt56ghA9mHi9iNlfqZur6w)
Prowadzę również warsztaty stacjonarne oraz online.


4. Czy uczyłaś się wszystkiego sama? Czy uczestniczyłaś w warsztatach? 
Do wszystkiego dochodziłam sama. Zawsze, kiedy coś mnie ciekawiło, szukałam, próbowałam, doświadczałam. Nigdy nie brałam udziału w warsztatach. Raz tylko, w kwiatowych.

5. Co cenisz w tym hobby najbardziej a co ci przeszkadza?
Najbardziej cenię w nim jego wyjątkowość i niepowtarzalność. To, że jesteśmy twórcami nietuzinkowych rzeczy, które dają radość innym. Dzielenie się pasją, to coś najpiękniejszego.
W związku z tym, że moje hobby jest też moją pracą - przeszkadza mi zdecydowanie zawiść ludzi, nieuczciwość i podbieranie pomysłów.


6. Co lub kto Cię inspiruje?
Inspiruje mnie wiele rzeczy. To takie bodźce, które przychodzą niepostrzeżenie… przy podziwianiu nowych kolekcji papierów, podczas zakupów. Kiedy wpadnie w oko jakiś ciekawy przedmiot. Inspirują mnie ludzie, klienci, którzy składają czasem bardzo wymagające zamówienia. Prowokują mnie do pobudzenia wyobraźni, na naprawdę najwyższym poziomie :)

7. Jakich technik chciałabyś jeszcze spróbować?
Chyba usadowiłam się wygodnie w swojej strefie komfortu i jest mi w niej dobrze. Jednak nie mówię „nie” niczemu – no może mediowaniu. Okropnie nie lubię się brudzić przy pracy :)

8. Twoja najlepsza wg ciebie praca, to....
Z tym u mnie bardzo ciężko. Nie mogę powiedzieć, że któraś jest lepsza od innych, bo każda jest dla mnie wyjątkowa. Ma swoją historię i mnóstwo serca włożonego w jej wykonanie.


9. Jakie są twoje inne zainteresowania, poza głównym hobby?
Jak już wspomniałam uwielbiam słuchać podcastów kryminalnych. Wieczory przy kryminale, czy horrorze to coś, co lubię :) Tak naprawdę to praca zajmuje mnóstwo czasu w moim życiu i trudno mi znaleźć miejsce na dodatkowe hobby. Każdą wolną chwilę zdecydowanie wolę spędzić z najbliższymi.

10. Czy jest coś czego Ci brakuje w scrapbookingu (np. dostępność materiałów, cena itd.)?
Na polskim rynku chyba już teraz nie brakuje mi niczego. W obszarze mojego działania (kartki, albumy itp.) zdecydowanie nie ma na co narzekać. Jeśli zdarzy się, że czegoś nie ma, większość sklepów bez problemu sprowadza to z zagranicy.
Ceny? Cóż...zawsze wiadomo, że lepiej jak jest taniej. Mamy jednak tak wiele sklepów i marek, że zawsze można znaleźć miejsce, gdzie cena będzie nam odpowiadała.11. Czy możesz nam pokazać swoje miejsce pracy/tworzenia?
Oczywiście. Cieszę się, że ten jeden raz zrobiłam zdjęcia…tuż po wprowadzeniu się do pracowni. Nigdy potem nie było już takiego porządku
😊


Pozdrawiam,
Asia

Brak komentarzy: