23 stycznia 2020

Dzień Pisma Ręcznego - post gościnny - Joanna Ryba

Witajcie!
W kalendarzu świąt nietypowych, 23 stycznia to dzień pisma ręcznego. 
W dobie smsów i maili pismo ręczne to umiejętność, która nie jest już tak często wykorzystywana do prowadzenia zapisków, pamiętników czy listów. Na szczęście spore grono osób zwraca dużą uwagę na ręczne pisanie, bawi się nim i doskonali. 
Chciałabym Wam dzisiaj przestawić jedną z możliwości zabawy pismem ręcznym, a mianowicie brushlettering.
Jak już wcześniej napisałam, brushlettering to pismo ręczne wykaligrafowane za pomocą brushpenów. Są to pisaki z pędzelkową końcówką, dzięki której możemy kontrolować grubość stawianej linii.
Ten sposób pisania jest coraz bardziej popularny u osób prowadzących planery i bullet journale, a także kartkujących i wykonujących albumy. To ciekawy sposób do uatrakcyjnienia swoich zapisków, planów czy prac.
Jeśli jesteś osobą o wysokim poczuciu estetyki to brushlettering może Cię zainteresować. Dla mnie jest też sposobem na relaks. Powolne wykonywanie napisów niezwykle mnie uspokaja i wprawia w dobry humor.

Na rynku mamy spory wybór brushpenów. Znajdziemy zarówno takie do małych napisów, jak i dużych. Gama kolorystyczna jest ogromna. To pewnie jeden z powodów dla których brushlettering staje się coraz bardziej popularny.

Zasada jest bardzo prosta: do góry prowadzimy cienką linię, a na dół grubą. To podstawa brushletteringu, a reszta to zabawa kształtem liter i praca nad zdecydowanym ruchem i płynnością pisania.

Jeśli już Was przekonałam do tego, że brushlettering to fajna zabawa to zachęcam do obejrzenia mojej serii filmów z moimi wprawkami brushletteringowymi. Możecie podejrzeć moje początki w pracowaniu nad ładnym pismem. Znajdziecie je pod linkiem: https://www.youtube.com/playlist?list=PLmJtKO1k2UDxejASRQCdwvJnDOae5riXH


Joanna Ryba
W sieci znajdziecie mnie:
Strona: cojanarobilamjoannaryba.pl
Instagram: co_ja_narobilam


Grupa Scrapuj z Co ja narobiłam!: https://www.facebook.com/groups/424845834917570/

Brak komentarzy: