Najbliższe spotkanie:
7 września 2019

Albumik z kopert na listy

Wakacje i urlopy u większości z nas już minęły, ale zostawiły po sobie piękne wspomnienia. Dziś mam dla Was propozycję na ich przechowanie - albumik z kopert na listy na wakacyjne zdjęcia.


Albumik został wykonany z czterech kopert i ścinka piątej, dwóch tekturek (okładka), wstążeczki i trzech papierów scrapowych (na zdjęciu papiery z kolekcji Nostalgia od Galerii Papieru). Do tego przydał się papier wizytówkowy na tagi/wkładki do kieszonek. 


Każda karta albumiku jest zrobiona z koperty i w każdej karcie jest duża kieszonka na kartę do spisania wspomnień, tag lub zdjęcia. Kieszonkę mamy także na wewnętrznej stronie przedniej okładki.


Gdy ograniczymy sobie ilość papieru scrapowego w projekcie, pojawia się konieczność sztukowania braków ścinkami. Warto wtedy zadbać o to, aby na jednej "rozkładówce" nie pojawiło się zbyt wiele różnych wzorów na raz. Unikamy w ten sposób wrażenia chaosu i przeładowania.


Kieszonka w karcie albumu może powstać na dwa sposoby. Pierwszy to po prostu wykorzystanie naturalnego otworu w kopercie (jak na zdjęciu powyżej). W drugim przecinamy "dno" koperty, a jej naturalny otwór zaklejamy papierem scrapowym. Wtedy mamy pełną stronę dostępną na wklejenie dużej fotografii (jak strony na poprzednim zdjęciu).


Gdy dobieramy do siebie ścinki, aby okleić kartę w albumie, warto skorzystać z okazji i zrobić sobie dodatkowe kieszonki na tagi i karteczki.


Na 5 Twórczym Końcu lata mieliście okazję zrobić taki albumik w ramach ostatniego niedzielnego make & take. Jest prosty i szybki do zrobienia (za drugim razem już na pewno). Można zrobić go z większej ilości kopert i pomieści zdjęcia 9x13. Zdjęcia 10x15 też tu wejdą, ale zakryją nam praktycznie całe strony i nasze piękne papiery. A jak wszyscy wiemy, zdjęcia zdjęciami ale papiery też w albumie podziwiać chcemy.

Zachęcam Was do zrobienia sobie takiego albumiku, a jak już go zrobicie, to pochwalcie się w komentarzach! Pozdrawiam serdecznie, Ania K.

2 komentarze:

Anna - Krulik pisze...

świetny! a jakie fajne papiery :D Dziękuję za inspirację!

USAGI pisze...

Śliczny :D!