Najbliższe spotkanie:
18 lipca 2018

Nie trać głowy - kartka z czaszką

     Pośród mnóstwa wzorów u jednego z naszych rodzimych producentów możemy znaleźć coś dla bardziej wymagającego twórcy - czaszki.


     Mają bardzo szerokie zastosowanie, od Halloween poprzez mroczne scapy z rockowego koncertu, aż po kartki z życzeniami. Tak się składa, że tego samego dnia moja siostra obchodzi imieniny, a jej mąż urodziny i zarówno Ona jak i On są miłośnikami tego motywu. Widząc te tekturki w sklepie, zatarłam radośnie ręce mając już w myślach kartki na ich najbliższe, wspólne świętowanie.


Dla siostry na imieniny coś bardziej kolorowego.     Czaszka z ramki została tak usytuowana, aby groszki będące częścią wzoru na papierze stworzyły źrenice w oczodołach (i część wypełnienia nosa). Co dodaje nam ciekawego efektu, możecie czaszce spojrzeć prosto w oczy.     Z tyłu już bez czaszek, proste wykończenie z napisem, oraz motylkiem dla "rozładowania" mrocznego, czaszkowego klimatu.


 Motylek gotowy do lotu ;)
Dla szwagra już coś bardziej mrocznego, z większą ilością czerni i srebrnymi wykończeniami.


     Przód kartki utrzymany w tonacji czarno - srebrnej. Szwagier jest również wokalistą i gitarzystą rockowym, takoż ozdoby w postaci srebrnych stempelków stanowią nutki i gwiazdka na czole czaszki.


     Jednocześnie sama tekturka została lekko pocieniowana srebrnym tuszem. Kartka składa się z dwóch części papieru. Czarna część przyklejona ukośnie, aby nadać całości kompozycji trochę dynamizmu.


     Z tyłu rockowa gitarka i kolejne nutki. Papier "pobrudzony" srebrnym tuszem. Na czarnej kartce życzenia pisane będą ołówkiem lub białym żelopisem.


Jak Wam się podoba taka forma odpoczynku od "kobiecych" wzorów i kolorów :)?
Pozdrawiam!
USAGI

2 komentarze:

Anna - Krulik pisze...

Świetne są! szczególnie ta druga bardzo mi się podoba :D Dzięki za inspirację!

USAGI pisze...

Łiii cieszę się, że się podoba <3 :)