25 marca 2017

Przedwiośnie, falbany, krynolina i Carmen


Witajcie!
Wiosna zbliża się wielkimi krokami, ale chciałabym na chwilę powrócić do chłodniejszego lutego i przybliżyć Wam grupę, jeszcze nie prezentowaną na blogu Kwiatu Dolnośląskiego, która bezpośrednio i pośrednio zajmuje się szeroko pojętym rękodziełem, a związana jest z członkami Kwiatu Dolnośląskiego.

Stowarzyszenie Krynolina  to grupa osób, które hobbystycznie tworzą stroje historyczne z lat 1700-1930. Członkowie Stowarzyszenia pochodzą z całej Polski i spotykają się na organizowanych przez siebie imprezach oraz przyjeżdżają również na zaproszenie muzeów itp. jednostek.


W lutym tego roku  postanowiłyśmy wybrać się do Opery Wrocławskiej na spektakl "Carmen", oczywiście w strojach historycznych - wybrany został okres szeroko pojętej secesji (czyli mniej więcej od roku 1900 do 1915).
Wszystkie suknie pań zostały przez nie osobiście (lub na zamówienie) uszyte, kilka kompletów biżuterii oraz kapelusze i dodatki to również nasze dzieła  - czasami na swoich osobistych blogach dziewczyny  pokazują, jak stworzyć takie stroje - spis blogów można znaleźć pod adresem: KRYNOLINA

Wszystkie zdjęcia prezentowane w tym poście zostały wykonane przez wrocławskich fotografów - panią Renatę Drygiel  oraz przez pana Piotra Schmidt - bardzo dziękuję za tak wspaniałą pamiątkę!

I tak 25 lutego pierwsi członkowie Stowarzyszenia Krynolina pojawili się na chwilę na wykładzie w Muzeum Pana Tadeusza:

Potem przeszli spokojnie przez Rynek:


I spotkali się z coraz liczniejszą grupą osób ze Stowarzyszenia w kawiarni Caffe Bohema na 
ul. Świdnickiej:


Cała grupa przeniosła się do Opery Wrocławskiej na spektakl i tam równie przyjemnie co wcześniej spędziła wieczór:


Udało się nam również wykonać zdjęcie grupowe już po przedstawieniu - na poniższej fotografii widać wszystkich członków i sympatyków Stowarzyszenia, którzy przyszli w strojach do Opery:


Więcej zdjęć z tego wydarzenia możecie zobaczyć w serwisie Ateliora: http://piotrschmidt.ateliora.com/pl/gallery-basic/index/album_id/79201/photo_id/303335
A ja zachęcam do śledzenia profilu Krynoliny na FB - na pewno będziemy tam zamieszczać informacje o planowanych spotkaniach grupy również we Wrocławiu :)
Pozdrawiam serdecznie!

Loana

7 komentarzy:

ibisek pisze...

Super! Od dawna was podziwiam już, za zajęcie, za zdolności w szycia, za konsekwencje. I wreszcie za odwagę wyjścia publicznie w tych strojach. Brawo!

barbaratoja pisze...

Brawo Wy !

Tores- pisze...

Świetna sprawa, niesamowite suknie, Loana, to ostatnie zdjęcie jest boskie! Tak totalnie w klimacie!

DOBROSŁAWA pisze...

Wielka pasja z jaką tworzycie te piękne kreacje

Żeby było kolorowo pisze...

Ależ pięknie! Obserwuję Grupę już jakiś czas i zachwycam się wciąż od nowa. Gratuluję pasji i zaangażowania.

AguszCh pisze...

Cudne...jaka szkoda, że mnie igła nie lubi ;)Pozostaje mi podziwiać i zazdrościć!

Katrina pisze...

Te stroje są niesamowite! Widać w nich Waszą pasję i zaangażowanie. :)