17 marca 2016

Wielkanocne inspiracje dzień trzeci - ukwiecone drzewa z papieru czerpanego NAMASTE - kurs

Witajcie.
Dziś chciałabym się z Wam podzielić krótką fotorelacją i może nawet kursikiem na bardzo fajne drzewka, które nie koniecznie muszą być tylko i wyłącznie ozdobą wielkanocną. Wykonałam je wraz z dziećmi na zajęciach świetlicowych. Kwiaty na drzewka wycięłam z papieru czerpanego NAMASTE, jednego ze sponsorów naszej świetlicy. W paczce od sponsora znalazły się również już gotowe kwiatuszki, z których również skorzystaliśmy.


Do wykonania drzewka potrzebujemy również styropianowego jajka lub kuli o wymiarach ok. 10 cm, patyka, szpilek, wstążki, gąbki florystycznej, doniczki/puszki, zielona bibuła, sizal.
Do jajka/kuli zaczynając od szczytu ku dołowi gęsto przytwierdzamy kwiatki za pomocą szpilek.


Kiedy/kula całe jest oklejone kwiatkami wbijamy w nią patyk, który okręcamy bibułą. Do patyka przyklejamy liście - te nasze są również wykonane z papieru czerpanego NAMASTE, przed ich wycięciem jednak biały papier popsikałyśmy mgiełkami i zostawiłyśmy do wyschnięcia. W doniczkę/puszkę wkładamy gąbkę i maskujemy ją od góry np sizalem, a następnie wbijamy w nią przygotowane wcześniej drzewko. Z przodu przyklejamy kokardę i drzewko gotowe. A jak wyglądają nasze drzewka? Zobaczcie sami.
I jak Wam się podoba praca moich podopiecznych?
A może zechcecie sami wykonać podobne drzewka?
Zachęcam Was do podjęcia wyzwania, efekt jest na prawdę rewelacyjny.
Jeszcze raz dziękujemy NAMASTE za ogromną pakę papierów. Na pewno nie raz jeszcze pochwalimy się efektami naszej pracy.
Pozdrawiam serdecznie
MargoLa


4 komentarze:

Aniko pisze...

Witam. Piszę do Państwa za pośrednictwem bloga, gdyż nadal drogą e-mailową nie udało mi się z Państwem skontaktować w sprawie odbioru nagrody za lutowe wyzwanie tematyczne "Koty, Koty są miłe", którego to wyniki ukazały się dwa tygodnie temu. Proszę o odpowiedź.
Pozdrawiam

Żeby było kolorowo pisze...

Fajne te drzewka, może spróbuję z moimi dziećmi, bo samo malowanie to już dla nich mało :)

Anna - Krulik pisze...

Antie - napisz jeszcze raz na tego maila: warsztaty@gekon.pl
bo nic nie doszło.

Aniko pisze...

Wiadomość wysłana. Mam nadzieję, że tym razem dojdzie :)