Najbliższe spotkanie:

Najbliższe spotkanie -
16 grudnia godz. 15:00 - spotkanie MIKOŁAJKOWE
Studium Edukacji Ekologicznej, ul. Starograniczna 28, Wrocław - Popowice

25 lutego 2016

12x12 z taśmą washi #9

Po lekkiej przerwie zapraszam na kolejną porcję taśmowych inspiracji ;) Jako, że zbliża się Wielkanoc, cały wpis poświęcony będzie inspiracjom powiązanym z Wielkanocą oraz wiosną, zapraszam :)


#1

Nasz wielkanocny stół możemy przyozdobić pięknym bukietem kwiatów zrobionych za pomocą taśmy washi. Taki bukiet mą tą zaletę, że kwiaty utrzymają się przez całe święta i nie zwiędną!

#2 

Kolejną wielkanocną ozdobą może być wieniec ozdobiony taśmą, wykonany z jajek również ozdobionych taśmą.


 [źródło]

#3

Zapewne większość z Was wyśle w tym roku choć jedną kartkę ze świątecznymi życzeniami. Same kartki to temat na osobny post, więc tutaj umieszczę tylko kilka, oczywiście z zastosowaniem taśmy :)
#4

Nie zapomnijmy o chowaniu w ogrodzie słodyczy dla naszych pociech! Nie wiem jak u Was, ale u mnie zgodnie z tradycją rodzice/dziadkowie chowali w ogrodzie pośród traw i kwiatów słodycze lub paczki z prezentami, a dzieci buszując w trawie szukały ukrytych łakoci :) Oczywiście żeby nie było, że największy szczęściarz znajdzie wszystkie smakołyki, dobrze jest zostawić karteczkę dla kogo są dane słodkości.#5

Samą paczkę ze słodyczami czy innymi prezentami również możemy przyozdobić taśmą ze świątecznym akcentem:#6

Dodajmy trochę szaleństwa i radości tym świętom ozdabiając dom, lub pomieszczenie z wielkanocnym stołem dodatkowymi elementami :) Np. girlandami z jajek:i króliczków:
#7

Trochę uśmiechu i radości zapewnią (szczególnie najmniejszym) motylki wykonane z użyciem taśmy i spinaczy.

#8

Jeżeli ktoś podczas świat potrzebuje mieć na swoim stole lub w okolicy krzyż, on również może stać się troszkę bardziej wiosenny i radosny:


#9

Również jajka na wielkanocnym stole możemy trochę urozmaicić:


Np. oryginalnym stojakiem do jajek:#10

A jak już szaleć, to szaleć ;) Zrób sobie królicze uszy!


#11

W niektórych częściach Polski popularne jest robienie wielkanocnych drzewek z pisanek i gałęzi. W tym roku możesz wykonać wersję mniej przestrzenną ;)
Lub ozdobić same gałązki:#12

A na koniec same w sobie taśmy z wielkanocnymi wzorami, jest ich masa i są bardzo różnorodne. Poza samymi w sobie wzorami z jajeczkami czy króliczkami, mamy mnogość taśm w wielkanocnych kolorach jak zielone czy żółte np. w kratkę i kropki :)Oj, idzie dostać oczopląsu ;)Celowo nie umieszczałam tutaj samego w sobie ozdabiania pisanek taśmą, gdyż było już skromnie wspomniane w jednym z poprzednich wpisów. Zachęcam do szaleństwa z taśmą w ramach Wielkanocy, oraz powitania wiosny! Wesołych Świąt!
USAGI

4 komentarze:

Anna - Krulik pisze...

Taśmy w królikami są super! i jak kolorowo się zrobiło :D

Ola Wu pisze...

Wow, ile koloru! :-) Imponujący zbiór inspiracji.

Ola Wu pisze...

Wow, ile koloru! :-) Imponujący zbiór inspiracji.

el pisze...

niesamowite źródło inspiracji