28 sierpnia 2015

12x12 z taśmą washi #5

Za oknem piękna pogoda, mimo końca wakacji. Miejmy nadzieję, że ciepłe, słoneczne dni jeszcze z nami pozostaną. Żeby zachować choć trochę tych wspaniałych barw kwiatów i radośnie ubranych ludzi na ulicach, pokolorujmy taśmami przestrzeń dookoła nas!

#1
Taśmy trzeba uporządkować w jakiś sposób, każdy ma własne rozwiązanie. Poniżej przedstawiam Wam dwa dość ciekawe rozwiązania, przy których wykorzystamy samą w sobie taśmy, aby oznakować jaki wzór znajduje się na szpuli.#2
A jak już o znakowanie chodzi, to mam nadzieję, że książki są Waszymi dobrymi przyjaciółmi ;) Poza zakładkami ze spinaczy, które widzieliście we wpisie #2, możemy przygotować wersję papierową, ozdobioną taśmą, którą będziemy zakładać na rogu ostatnio przeczytanej strony.


W przeciwieństwie do poprzedniej zakładki, tutaj możemy wykazać się większą kreatywnością, i wybrać jakiś wzorzysty papier w naszym ulubionych kolorze, oraz zastosować kilka kolorów taśmy.

#3
Chcesz zająć czymś kreatywnym swoją pociechę, żeby mieć więcej czasu dla siebie? Niech przygotuje dla swojej koleżanki lub dla Ciebie kolorową bransoletkę. Wystarczy wygięty, drewniany patyczek od loda, oraz kilka kolorowych taśm washi! Patyczek łatwiej będzie wymodelować, gdy najpierw namoczysz go w wodzie, a później nadasz mu kształt np. na swojej ręce lub jakimś okrągłym pojemniku. Taśmę najlepiej owijać dookoła patyczka, zamiast wzdłuż po całej jego długości - dzięki temu zaklejając ją w obręcz będzie trzymać się sama siebie, klejąc w poprzek może odklejać się od drewienka i brzydko marszczyć podczas wyginania się patyczka. Aby bransoletka nie spadała, zrób małe dziurki na końcach i przewlecz przez nie sznureczek - będziesz mogła ją związać. 


#4
W zeszłym miesiącu widzieliście jak można ozdobić kask za pomocą washi, tym razem zabierzemy się za rower : )


A może, by tak zeberka?
#5
Poza samymi uchwytami w szafkach, możemy ozdobić również same meble! Jest to o tyle ciekawe, że co jakiś czas możesz samodzielnie zmienić wzór na swojej np. komodzie. Taśma łatwo się odklei, nie pozostawiając tłustych śladów, ani kleju!
#6
Nie ograniczajmy się jedynie do zwykłych mebli, weźmy na warsztat również lodówkę!
#7
Jeżeli Twoja pociecha ma domek dla lalek, również możemy ozdobić go taśmą, lub wykonać różnego rodzaju dodatki za jej pomocą.


#8
 Kolejny mebelek, któremu przyda się trochę radości to niska, dwustopniowa drabinka.#9
 Obklejając meble, nie możemy zapominać o krzesłach:


#10
 Ważnym elementem w większości mieszkań są również schody.#11
Łuk czy zwykłą ścianę pomiędzy dwoma pomieszczeniami również możemy kreatywnie ozdobić!


#12
A na sam koniec, w nawiązaniu do ozdabiania lakieru do paznokci.  Same w sobie paznokcie.

Udanego wypoczynku w ostatnie dni wakacji, zachęcam do ozdabiania taśmami i zapraszam za miesiąc!
USAGI

1 komentarz:

Anna - Krulik pisze...

Te paznokcie są czadowe :) a testowałaś może krzesła? to się nie zdziera przy siadaniu? (tak mnie to jakoś zaciekawiło :D)