Najbliższe spotkanie:

Najbliższe spotkanie -
31 marca 2019 godz. 15:00 - warsztaty Wielkanocne - zapisy: warsztaty@gekon.pl
Studium Edukacji Ekologicznej, ul. Starograniczna 28, Wrocław - Popowice

****
28-30 czerwca 2019 - 17 Dolnośląskie Warsztaty Craftowe - informacje na ten temat będą na naszym blogu już od 21 marca

27 marca 2012

Zapraszamy na warsztaty do....


Rozpoczynając od dzisiaj, co tydzień będziemy prezentować Wam po jednej osobie z prowadzących warsztaty. 

Dzisiaj zapraszamy na warsztaty do … jak na razie, nie „do” ale „na”, bo jeszcze nic takiego się nie wydarzyło, żebym prowadziła warsztaty – ale wiadomo, że zawsze ktoś musi zacząć więc zacznę ja, czyli Krulik – Anka. 


W lipcu wraz z resztą dziewczyn z Kwiatu Dolnośląskiego zaprosimy Was na kolejną super craftową imprezę. 
Doświadczenie w organizacji imprez mam spore (zaczynałam w przedszkolu jako organizator łopatek i wiaderek w piaskownicy ;-) ) więc w ich imieniu staram się ogarnąć całe to warsztatowe zamieszanie i do lipca na pewno się jakoś się nam uda. Pewnie stąd niektóre (-rzy) z Was kojarzą mnie jako osobę od której dostaje się e-mail z potwierdzeniem przybycia na Dolnośląskie Warsztaty Craftowe 
(obojętnie czy to Zimowe czy Letnie czy Jesienne :-D ). 

 

W przerwach pomiędzy organizacją Warsztatów staram się scrapować i to chyba lubię robić najbardziej, od święta robię kartki i czasami notesy, 


ostatnio spodobały mi się prace kolażowe, 

z technik nie-papierowych to jak na razie wybieram szycie. 

Swoje wszelkie twory zamieszczam na blogu: Zielony Króliczy Ląd (Green Rabbit's Land).
Z technikami papierowymi pierwszy raz zetknęłam się w 2006 roku na warsztatach z robienia kartek. Tam kupiłam swoje pierwsze papiery i wstążki, które o dziwo mam do dziś! Przez kilka lat był u mnie względny spokój, aż do 2009 roku kiedy to zajrzałam na forum Scrappassion i spotkałam dziewczyny obecnie tworzące Kwiat Dolnośląski. 
Nie chcę nic mówić, ale drugą rzeczą, którą zrobiłam na tym forum było zaproponowanie miejsca spotkań – tam gdzie spotykamy się do dziś :) więc organizacja przede wszystkim :D
Żeby było o kim scrapować mam trójkę dzieci (i męża), którzy nie dość, że są wdzięcznym tematem prac (tworzę masę albumów z nimi w rolach głównych), to na dodatek chodzą ze mną na każdy scrapmeeting we Wrocławiu (i nie tylko)  a niektórzy zaczynają już działać sami.

To byłoby chyba na tyle o mnie i mojej działalności. 
Pozdrawiam bardzo serdecznie i mam nadzieję, że spotkamy się wszyscy na II Dolnośląskich Letnich Warsztatach Craftowych.
Krulik

Spotkanie, spotkanie, spotkanie....

Witajcie! 
Na pewno wszyscy wiedzą i odliczają dni do najbliższej niedzieli 1 kwietnia 2012 kiedy to  odbędzie się kolejne comiesięczne spotkanie Kwiatu Dolnośląskiego. 
Roboczy tytuł spotkania to "Wymianka - niespodzianka" - czyli, jak sama nazwa wskazuje, będziemy robić coś z czegoś czym się wymienimy. 
Coś na czym będziemy pracować przyniosę ja czyli Krulik (i nie będą to stare nadgryzione marchewki!).
Jeżeli ktoś ma ochotę uczestniczyć w tej inspiracyjnej zadymie proszony jest o skompletowanie paczki wymiankowej składającej się z : 
jednego papieru 30,5 na 30,5  - najlepiej w kolorach wiosennych,  
kawałka wstążki lub koronki,
kilku guzików,
kilka jakiś papierowych elementów wyciętych z papieru np. dziurkaczem,
mogą być też kwiatki, ćwieki, odbite stemple itp.
- wszystkie te elementy powinny być w pasujących do papieru kolorach.

Jeżeli ktoś z Was nie ma np. wstążki to może ten brak zrekompensować dodaniem większej ilości np. kwiatków. Proszę się nie martwić lista nie jest "sztywna" ważne żeby było na czym pracować. 

Wszystkie przygotowane rzeczy pakujemy do koperty, w jakiś sposób przyczepiamy do papieru i zabieramy na spotkanie. Ma miejscu w drodze losowania wymienimy się zestawami i będziemy działać.

  Dobrze jest jeszcze zabrać rzeczy podstawowe (to powinien posiadać każdy) czyli  nożyczki, ołówek, klej, podkładka, tusze, mgiełki i co tam jeszcze komu potrzeba. 
Spotkanie odbędzie się jak zwykle o godzinie 15:00 w Akademia Terapii Naturalnych, ul. Starograniczna 28 na Popowicach.
Zapraszamy wszystkich! 
ale to absolutnie wszystkich którzy chcą spróbować czegoś nowego, poznać Kwiat Dolnośląski i miło spędzić niedzielne popołudnie!
Pozdrawiam, 
Krulik 
PS. Proszę w komentarzach pisać kto się wybiera - żebym wiedziała ile baz zabrać! Dzięki!

to zdjęcie z ostatniego marcowego spotkania

24 marca 2012

Szablonetka - ramka i kartka-guzik

Zapraszam Was dzisiaj na kolejna Szablonetkę - tym razem całą mojego autorstwa :)

Oto digi-stempelek:


Oraz szablon na kartkę-guzik:


Instrukcja użycia szablonu: wycinamy bazę kartki (połączone kółka) z jednolitego papieru i zaginamy. Następnie z arkusza o innym wzorze lub kolorze wycinamy część ozdobną i robimy w niej otwory zgodnie z szablonem, następnie przewlekamy przez nie wstążkę lub sznurek i zawiązujemy. Przyklejamy ją na naszą bazę i gotowe! Uwaga: wierzchnia część jest celowo mniejsza, by całość bardziej przypominała guzik, dla podkreślenia efektu można ją zamocować na kosteczkach 3D. 

Tak wygląda gotowa kartka wykonana z użyciem tego szablonu:


Zapraszam do pobierania i korzystania :)

Rudy Kot

22 marca 2012

Stitch & Craft 2012 w Londynie

Stefa miała przyjemność uczestniczyć w niezwykłym dla crafterek wydarzeniu w Londynie, z którego relacją chciała się z Wami podzielić:

Cztery piękne dni na craftshow w Londynie – mam to szczęście:) Tu należą się podziękowania dwóm osobom – mężowi Mlekowi za zadbanie o bilety oraz Dominice za użyczenie “kawałka podłogi”:) Wielkie dzięki!!!!!!
Kilka dni oglądania, podziwiania, brania udziału w pokazach, warsztatach. Spotykanie ludzi, których widziało się w gazetach, czy wykonywało się ich projekty. Rozmowa choć przez chwilę z Margaret Sherryl


i Emily Peacock  - sama przyjemność :)


Na Stitch&Craft byłam od godziny 10 do końca i zdjęcia robiłam kiedy wiele osób nie było, aby ująć jak najwięcej. Nie sugerujcie się małą ilością osób nazdjęciach- kolejka do drzwi chyba wszystko wyjaśni:)
Niektóre zdjęcia robiłam z myślą o niektórych osobach:) Elen, Jola – obrazy krzyżykowe (szczególnie dla Elen zdjęcie z Margaret:)), Beata i Ula – wełniany zakątek, Gosia – haft needlepoint itp., Daniela – wszystko co z kotami:)
W trakcie imprezy odważyłam się pójść do kącika z robieniem na drutach i stwierdziłam, że czas powtórzyć to co dawno temu się uczyłam. Zawsze się myliłam z prawy, lewy – które już zrobiłam i miałam swoja metodę na robienie pierwszych oczek. Dlatego też robiła proste szaliki i może jeden prosty sweter:))) Szydełkowanie jakoś jest mi bliższe, ale chyba się to zmieni:)) Anglicy inaczej robią na drutach -trochę skomplikowanie, przerzucają nitkę w tę i z powrotem. Nitkę trzymają w prawej ręce. Ale łatwiej robią pierwsze oczka – wygląda to jak na szydełku:) i … to ważne dla mnie:) Ułatwia rozeznanie czy zrobiło się prawe oczko czy lewe. U nich
prawe oczko to  - knit
lewe oczko – purl (czytane jak pearl /perl/)
i jak się robi lewe oczko (purl) to widać jakby brzeg, zaokrąglenie koralika – moje tłumaczenie:) Dzięki temu zawsze będę się orientowała, które oczko teraz zrobiłam:)))
Tak też zrobiłam część ochraniacza na kubek pod okiem Jenny:) Nie zdążyłam całości, ale podarowano mi resztę wełny i druty, abym mogła skończyć w domu. Bardzo miłe z ich strony.


W trakcie show mogłam podziwiać wystawę quiltingu. Piękne, czasochłonne, aż by się chciało którąś ściągnąć i przykryć:)


Wzięłam udział w szyciu patchworku dla królowej Elżbiety z okazji jej diamentowej rocznicy. Każdy mógł wziąć udział i zeszyć jeden blok, na którym się musiał podpisać – tak też zrobiłam:)
Była też wystawa wioski wykonanej na drutach – małe zbiorowe dzieło wykonane przez różne osoby z całej Anglii:)


Kolejna ostatnia wystawa – przeurocza!!!!! Dziergane  Koty i psy.


Ten rok na Craft&Stitch był bogaty w tkaniny, wełny i jak zawsze haft. Mniej było scrapbookingu w stosunku do poprzedniego roku.
Nawet sobie nie wyobrażacie jak mnie ciągnęło do tkanin i chciało się ich więcej:) Oczywiście kupiłam tkaniny w krowy:) i w loterii wygrałam kawałek, który będzie częścią patchworku. Kupiłam krzywik do konstrukcji odzieży i grube szydełka oraz druty itd…. Wiele tego:)

Więcej zdjęć, które mam nadzieję pokarzą więcej z tego co się działo-

21 marca 2012

Kartka#5 - Wiosenne przebudzenie

Witam serdecznie.

No i mamy wiosnę! Pogoda jeszcze aż tak nas nie rozpieszcza ale przyroda budzi się do życia :) Robi się coraz cieplej, dzień jest coraz dłuższy, jest optymistycznie :D

W związku z czym chciałam Was zaprosić na wiosenne wyzwanie. Należy wykonać kartkę inspirowaną poniższym zdjęciem oraz użyć min. 2 kolorów podanych w palecie barw:
- brudna biel/szary
- róż
- niebieski
- brąz
- zieleń
Są to jedyne wytyczne jakich należy się trzymać :)

Prace zgłaszamy od dzisiaj do 4 kwietnia (do północy). Wyniki zostaną ogłoszone 6 kwietnia w piątek. Na autora najlepszej pracy czeka banerek z wyróżnienie, miejsce na pasku bocznym naszego bloga oraz mała przydasiowa niespodzianka ode mnie :D

Zanim zaprezentuje Wam prace DT przypomnę kilka ważnych zasad:
  • W wyzwaniu może brać udział każdy, kto nie jest w zespole DT tego wyzwania.
  • Można zgłaszać dowolną liczbę prac.
  • Wszystkie zgłaszane prace muszą być nowe, nigdzie wcześniej nie publikowane.
  • Prace zgłaszamy przez system inlinkz. Pamiętajcie, aby był to bezpośredni link do zgłaszanej pracy, nie do całego bloga.
  • W miejscu opublikowania pracy proszę umieścić informację o tym wyzwaniu z linkiem do tego posta.
  • Prace muszą być wykonanie i zgłoszone według podanych wytycznych, w innym wypadku nie będą brane pod uwagę podczas głosowania.
A teraz szczypta inspiracji od DT tego wyzwania :Dno i ja, Wikucha

Na koniec przypominam o trwających wyzwaniach:

Życzę Wszystkim powodzenia :)
Pozdrawiam
Wikucha


20 marca 2012

Recyklingowo: Szare torebki

Tym razem postanowiłam podzielić się z Wami pomysłem na wykorzystanie torebek z szarego papieru... Użyłam ich jako bazy do moich scrapów:

w pierwszym wykorzystałam ładne elementy nadrukowane na torebkę


w drugim całkowicie je zamaskowałam


Torebeczki takie możecie wykorzystać także do spakowania prezentów lub nagród, ładnie je przyozdabiając:
A jakie Wy macie pomysły na wykorzystanie papierowych torebek? Może podzielicie się z nami swoimi inspiracjami? Gorąco zachęcamy do recyklingowania w scrapbookingu!

- Katrina

19 marca 2012

ZAPRASZAMY NA WARSZTATY!
Witam wszystkich! 
Jak pewnie niektórym z Was wiadomo w lipcu, a dokładnie w pierwszej połowie lipca, w sumie to na samym początku, bo od 6 do 8 lipca odbędą się  
II Dolnośląskie Letnie Warsztaty Craftowe, 
na które już od dzisiaj chciałabym Was wszystkich zaprosić. 
W miarę zbliżania się imprezy będę zamieszczać coraz więcej jej szczegółów, jak na razie mamy plan warsztatów z opisami. 
Wszystko to możecie znaleźć w zakładkach - stronach na górze naszego bloga.   
Poza warsztatami, jak zwykle odbędą się pokazy, konkursy, wyzwania i będzie można też zrobić zakupy. 
Mamy już skompletowaną listę wystawców. W tym roku przyjadą do nas: Decorscrap, Eight.pl, Kreateria.pl, Rapakivi, Scrappasja, Scrapuj.pl, Scrap.com.pl i Scrapiniec.  
W pasku bocznym można znaleźć linki do każdego z nich. 
Wkrótce przedstawimy też nowe zasady działania Giełdy Przydasiowej.  
A teraz propozycja: jeżeli, ktoś w Was ma ochotę zaprezentować swoje umiejętności, umie coś czego nie umieją inni -  zapraszam do zgłaszania się - chętnie zorganizujemy pokaz.

Jak na razie zapraszam na warsztaty! 
pozdrawiam
Krulik

 

13 marca 2012

MÓJ ROK - podsumowanie lutego

Witam,
jako, że dzisiaj 13 marca to robimy podsumowanie lutego.
Muszę z całą odpowiedzialnością stwierdzić, że coś się koleżanki rozleniwiły na wiosnę i nawet bawić im się nie chce :)
Prace są tylko 3, a wszystkie 3 osoby nicki mają na K :)

Wytyczne na luty były takie:
- użyj białej farby
- użyj dziurkacza
- użyj pasmanterii : tasiemki, guziki, wstążki (może to być tylko 1 rzecz)
- użyj zdjęcia, obrazka 


Nie chwaląc się ja byłam pierwsza. Ja, czyli Krulik - u mnie na blogu jest reszta wpisu, bo z okazji akcji MÓJ ROK całego smash booka sobie zrobiłam :) Zapraszam do obejrzenia!

Następna była K.a.s.i.a 


 A potem dołączyła do nas Katrina:

Wcale się nie umawiałyśmy a wpisy zrobiłyśmy jakieś takie ciemne, więc nowe wytyczne na marzec będą takie:
- użyj jasnych kolorów!!
- musi pojawić się tam jasna zieleń, bo wiosna już nadchodzi;
- wepnij gdzieś ćwieka - przynajmniej jednego!
- a tło powinno być patchworkowe
I już!
Na myślenie i planowanie mamy dwa tygodnie a potem z 1 kwietnia ruszamy do dzieła!

Prace umieszczajcie na blogach, a linki do prac wklejajcie tutaj. 

pozdrawiam
Krulik

10 marca 2012

Kubełek Inspiracji: During quiet time

Dziś w kubełku znajdziecie całe mnóstwo kolorowych tkanin i nitek, ale też przede wszystkim inspiracji szyciowych! A to wszystko za sprawą Amy - autorki bloga:  During quiet time.
Jej blog jest pełen szaleństwa patchworkowego – która z Was nie chciałaby czasem popełnić takiego cuda? Bo ja bardzo:


Ale nie samymi patchworkami żyje człowiek…  Inne cuda również znajdziecie na tym mega inspirującym blogu. Zobaczcie same:


Blog Amy oprócz przepięknych wytworów pełen jest tutoriali – kto ich nie lubi??
Dzięki Amy na przykład nauczyłam się szyć pokrowce na komórki. Same zobaczcie:

Nie zapomnijcie odwiedzić bloga Amy i koniecznie dajcie znać, jeśli czymś Was zainspiruje!
Pozdrawiam,
Mira