Najbliższe spotkanie:
19 października 2012

Recyklingowo: japońskie komiksy

Przygotowując się do konwentu B.A.K.A., na którym będziemy gościć (pisałyśmy o tym tutaj - przypominam tylko, że zmieniła się data na 10-11. listopada br.), postanowiłyśmy przygotować kilka inspiracji związanych z wykorzystaniem fragmentów japońskich komiksów, czyli tzw. mang.

Ja zaczęłam od wycięcia portretowych rysunków i wykorzystania ich do ozdobienia notesów:


Także wewnętrzne strony okładek zostały przyozdobione kartkami z komiksów:


Pozostałe skrawki z tych samych stron postanowiłam wykorzystać do stworzenia scrapów... i tak wydarte paski posłużyły za tło do pierwszego LO:


Oprócz komiksowych skrawków zużyłam różnego rodzaju metki oraz papierowe taśmy dekoracyjne:


Do zrobienia drugiego LO wykorzystałam malutkie skrawki, którymi wypełniłam okrągłe elementy scrapa:Przepiękne drobiazgi stworzyła także Krulik, wykorzystując mangowe obrazki do stworzenia dwóch zakładek:Świetnego notesu:


Oraz uroczej karteczki:


Mam nadzieję, że do wspomnianego konwentu uda nam się przygotować jeszcze więcej inspirujących prac, które będziecie mogli obejrzeć na żywo - serdecznie zapraszamy na nasze stoisko!

- Katrina

6 komentarzy:

Dawid Trzepizor pisze...

Rewelacyjne prace, ale... normalnie za ciachanie komiksów to bym ręce pociachał :P Nie można było sobie narysować zamiast ciachać :D
Notesy są boskie ;)

Katrina pisze...

Oj tam, od razu ręce pociachał! ;P To tylko stare numery MangaMixów. :P

Kerowyn pisze...

Tengel, po sieci tyle tego krąży, że wcale nie trzeba ciąć komiksów, wystarczy wydrukować z netu. Albo zrobić ksero :) A ponieważ spora część mangowców rysuje, można też zaproponować wykorzystywanie w pracach własnych mangowych rysunków, na takiej samej zasadzie, jak wykorzystuje się stemple do kolorowania :) Już od dawna planuję takie połączenie starego hobby z nowym, ale jakoś nie mogę się do rysowania zebrać

Anonimowy pisze...

Kerowyn, ja właśnie w najnowszym wyzwaniu korzystam z takiej formy, którą opisałaś - tzn. moja siostra narysowała mi rysunek (może nie do końca mangowy,ale nie o to mi chodziło :P) i wydrukowałam go sobie, żeby móc wykorzystać jak stempel na kartkę. A co do komiksów ciętych - sama mam w garażu podwójne numery Kawaii i Mangamiksów i tak się zbieram do ich wyrzucenia i zbieram - a proszę, po co wyrzucać, jak można wykorzystać :)

Anna - Krulik pisze...

Ja na pewno coś jeszcze zrobię :) Tengel to są na serio jakieś stare komiksy a ja rysować to zupełnie nie umiem :D

Kasia pisze...

a Wy nie wiecie, że czy starsze tym mają więcej wartości :)?! super prace Kasiu!!!