Najbliższe spotkanie:
10 kwietnia 2011

Kurs na kwiatek z filcowych arkuszy

Stefa specjalnie dla Was przygotowała wyjątkowy kursik na kwiatka z filcowych arkuszy:

Tutorial na kwiatka powstał dla kuzynki, która chciała zrobić sobie filcową broszkę i dla wszystkich zainteresowanych:) Mam nadzieję, że się przyda.
Forma kwiatka jest zaczerpnięta z podstaw Origami. Starałam się omówić każdy etap dokładnie, więc nikt nie powinien mieć problemów ze zrobieniem takiego kwiatka.


Więc zaczynamy:) Potrzebujemy: filc, nici, igłę, koralik.
Krok pierwszy: Wycinamy 2 kwadraty: jeden większy od drugiego (wielkość zależy od nas, czy ma być to duży czy mały kwiat).


Następnie kładziemy jeden kwadrat na drugim.


Nawlekamy igłę z nitką w kolorze filcu, aby przeszycia nie były widoczne. Przeciągamy przez dwa filce po środku boku i kilka milimetrów od górnego brzegu (odległość zależy od wielkości koralika oraz jak chcemy żeby był on widoczny w kwiatku). Pierwsze wbicie igły robię od środka przyszłego kwiatka, aby nie było wogóle widać pętelki.


Ponownie przeszywamy filc z powrotem.


Nawlekamy koralik.


Przebijamy się na przeciwległy bok zachowując te same odległości co w pierwszym boku.


Dwa, trzy razy przeszywamy filce przez koralik - tak łączymy dwa boki.


Kolejny krok: Przebijamy się igłą przez jeden bok do środka kwiatu, przed koralikiem. Igłą wychodzimy między bokiem a koralikiem:) Następnie wbijamy się w trzeci bok kwadratu.


Zaciągamy nitkę


Łączymy kolejny bok z przeciwległym, nitkę prowadząc pod koralikiem.


Łączymy ponownie dwa boki , tak samo jak dwa poprzednie.


W efekcie otrzymujemy taki kształt.


Możemy ozdobić brzeg jednej warstwy lub dwie warstwy muliną wykonując np. ścieg na okrętkę lub ściegiem brzegowym tudzież innym. W jednym kwiatku nawet przykleiłam na rogach koraliki (chociaż polecam ich przyszycie).


Dodatkowo dla wzbogacenia kwiatka wycinamy z zielonego filcu kwadrat o boku 6 cm, lub mniejszy.  Zielony kwadrat będzie naszym kielichem kwiatka. Przyklejamy go na spodzie i wyszywamy nerwy liści.


Taki kwiatek możemy ozdobić filcowymi liśćmi, zrobić ich więcej i połączyć w jakąś kompozycję. Przeciągnąć drut, który będzie łodyżką, doczepić liście i będziemy mieć bukiet filcowych kwiatów.


1 komentarz:

Anonimowy pisze...

http://bijoutupik.blox.pl/html
Zaprzszam, bo ,miałam przygodę z tą samą osobą.