8 września 2022

Ramka na wakacyjne zdjęcie

 Witajcie!

 Koleżanka chciała się pozbyć starej ramki, ale ja miałam już nową wizję jej wykorzystania.

Wprawdzie musiała trochę poczekać na nowy wygląd, a przemiana jej wyglądała następująco: 

 1. Na początek trzeba ramkę koniecznie umyć wodą z mydłem, żeby odtłuścić przed malowaniem, bo inaczej może być zonk. Ale umyć można tylko powierzchnię zmywalne, nie drewno, czy gips - warto o tym pamiętać.


2. Następnie malujemy ją ciemnobrązowa farbą akrylową całość i pozostawiamy do wyschnięcia: 

3. Kolejny etap to przeciągnięcie pastą postarzającą, dobrze jest ubrać do tego rękawiczkę jednorazową (bo ciężko domyć) i palcem wcieram pastę. 

 

 

4. Złoto nałożone i teraz warto, żeby się tak nie błyszczało i nie przytłoczyło zdjęcia, które w nie włożymy. Najlepszy do tego jest bitum (nie rozpuszczalny wodą). Trzeba pamiętać, że po pędzel myjemy rozpuszczalnikiem. 

Nakładam na pędzle, daje go po całej powierzchni, w szczeliny i załamania. Następnie nadmiar ściągam ręcznikiem papierowym albo czysta szmatką najlepiej bawełnianą. 

Jeżeli stwierdzam, że chce aby gdzieś był ciemniejszy odcień, wówczas powtarzam czynność z nakładaniem bitumu i wycieraniem.

 

 

 

5. Pamiętajcie, że po każdym preparacie nałożonym warto dać czas, żeby wyschło dobrze i się utrwaliło. Na sam koniec zabezpieczam matowym lakierem (ważne, żeby był nie wodny). 

Do tego użyłam lakieru w spraju, bo nie trzeba myć pędzla (psikajcie jednak w kartonie, żeby nie rozbryzgał się dookoła).


Co powiecie na taki efekt?

Zachęcam do odświeżania w ten sposób starych nie tylko ramek, ale i innych przedmiotów. Wykorzystamy stare przedmioty, będzie mniej śmieci, a i sami nauczymy się czegoś nowego i jak dla mnie przyjemnego.

 Mam nadzieję, że materiał był dla Was inspirujący. 

 Pozdrawiam i udanych prac życzę 😊 AvH

Brak komentarzy: