27 listopada 2021

Kalendarz Adwentowy w wersji eco

 


 Jak co roku otwieranie Kalendarz Adwentowego sprawia wiele radości, ale tworzenie go sprawia jeszcze więcej, przynajmniej mi.

Moje zamiłowanie do wykorzystywania materiałów eco jest znane, a jeśli nie było do tej pory, to już jest :) więc zgodnie z tą tendencją uczyniłam na pozór prosty kalendarz dla moich żłobkowych maluchów.
Powiem wam w sekrecie, że każdy z piętnastki zostanie nim obdarowany, więc ilości własnoręcznie pisanych cyfr, wycinanych etykiet i zawijanych niespodzianek do wspólnej zabawy z Rodzicem były ogromne.

A jak przebiegało jego tworzenie pokażę na utrwalonych prezentacjach.
Z pozoru zaczęło sie niewinnie.....

wymyślanie zadań i wycinanie 384 grafik do naklejenia :)

potem przyszła kolej na ręczne ponumerowanie kopert (384 :))

pomalowanie i splashowanie kilkunastu kartonów było samą przyjemnością
a wycięcie i złożenie do kopert etykiet krótką chwilą zapomnienia :)

Pierwsze przymiarki pokazały, że warto było <3

Małe koperty przewleczone przez sznurek i przewiązane na kartonie stworzyły fajny efekt
a delikatne naturalne dekoracje, w których użyłam szyszek, orzechów, żołędzi, kasztanów, gałązek tuji i kilku elementów z przepastnej szafy scrapowych przydasi, dodały świątecznego nastroju.


I nic więcej nie trzeba dodawać, oprócz wspaniałej zabawy, 
jaką mam nadzieję, zafundujemy maluchom.

pozdrawiam
DOBROSŁAWA

1 komentarz:

Anna Iwańska pisze...

Powiem tak, Zostawiam tu chyba mój pierwszy komentarz i w zasadzie jestem chyba też po raz pierwszy. Ale byłam ciekawa jak wygląda Twój eko kalendarz, bo szukam inspiracji na rok przyszły. Bawiłam się w tym razem ze Splocikiem w tworzenie kalendarza adwentowego cały rok 2021 i ciekawa byłam co tam stworzyłaś. Pomysł z torebkami na kartonie bardzo mi się spodobał. Kto wie czy w roku 2022 nie będzie dla mnie inspiracją.
Pozdrawiam serdecznie