19 listopada 2020

Dzień Toalet - nietypowe święto

 Dziś bardzo nietypowy dzień a mianowicie - Dzień Toalet :D

Na jednym z ostatnich naszych Kwiatowych zlotów stworzyłam coś, co bardzo pasuje do tego święta a mianowicie wychodek na konkurs recyklingowy! :D Całość wykonana jest tylko i wyłącznie z rzeczy, które znalazłam w pudłach z różnymi przydasio - śmieciami które wrzucacie jako reckling do wielkiego pudła (i kilku małych) podczas Warsztatów Kwiatu Dolnośląskiego :) Jedyne co użyłam czego tam nie było to oczywiście nożyczki i klej.

Dach ma udawać taki lichu z niechcianych desek położonych na szybko, czyli krzywe deski zostały wyjątkowo celowo zaprojektowane. Klamka to kawałek drucika, na drzwiach oczywiście serduszko tylko nie wycięte jak w prawdziwym wychodku a w postaci cekinowej naklejki w kształcie czerwonego serca żeby było jeszcze bardziej "stylowo" i zabawnie.

Wszystkie ściany wychodka wyklejone resztkami papieru z wzorem desek - wszak to wychodek z desek. Niby wypadałoby żeby dach też był w takim razie z takich samych desek, ale celowo zrobiłam z "innych" żeby wyglądał ciekawiej. Pod daszkiem na sznurku suszy się lawenda, która stoi również w skrzyni na dole (w 3D). Ścianę obrastają wielkie maki!


Które na drugiej ścianie zamieniają się w wielkie kwiaty oraz kolejne skrzynki z lawendą (również w 3D! ;).


Na kolejnej ściance ponownie wielkie, tym razem bodaj chabry, wszak jak wszyscy dobrze wiemy - na dobrym nawozie ;) roślinki rosną szybciej i większe... Z boku wychodka stoją walizki i siedzi miś w doniczce.


Największy "skarb" skrywa się oczywiście w środku samego wychodka! Otóż siedzi tam żabka którą odcięłam od ołówka znalezionego również w kartonie z recyklingiem. Żabka siedzi i robi swoje ;) Pod nóżką ma rolkę papieru toaletowego, obok niej stoi dzbanek z bukietem lawendy dla lepszego zapachu, a do ściany przywiązana niby łańcuchem gazeta dla milszego spędzenia czasu, ale też tak żeby nikt się z gazetą nie zaprzyjaźnił na stałe. Ściany wyklejone "tapetą". Na zdjęciu po prawej widać jeszcze zwisającą z prawej strony żarówkę (to wychodek z XXI wieku, więc ma światło!) tylko się obróciła ;/ Na drzwiach wisi jeszcze obrazek w ramce, widać go trochę na zdjęciu po lewej a nad całością góruje przerażające czarno-białe zdjęcie na całą ścianę wycięte z gazety, przedstawiające Panią z przerażającym wyrazem twarzy! Znalazło się tam całkowicie celowo, żeby przestraszyć osobę, która zagląda do wychodka po raz pierwszy ;)


Oczywiście wychodek został zrobiony dla żartu, zabawy i samej w sobie przyjemności tworzenia :D Efekt spodobał się bardzo wielu osobom, na żywo robi jeszcze lepsze wrażenie, szczególnie gdy zaglądasz do środka po raz pierwszy :) Dzieci u mnie w domu bardzo lubię się nim bawić i zaglądać do żabki żeby sprawdzić czy eee zrobiła już swoje...

USAGI

1 komentarz:

Anna - Krulik pisze...

Środek jest najlepszy! :D