19 października 2019

Jesienny layout o festiwalu dyni

Piękną słoneczną pogodę mamy tej jesieni, co sprzyja spędzaniu wolnego czasu na świeżym powietrzu. Jak Wam mija ten październik? Udało mi się w miniony weekend wziąć udział w XVI Dolnośląskim Festiwalu Dyni w Ogrodzie Botanicznym we Wrocławiu. To nie pierwszy raz, gdy uczestniczymy w tej imprezie. Wygrzebałam z zakamarków dysku komputera zdjęcia z poprzednich imprez i tak powstał jesienny layout, który chciałabym Wam dzisisiaj pokazać.


Pomarańczowo-różowy papier w jesienne liście idealnie pasował do tej tematyki. Użyłam go zarówno w całości na dole pracy, jak i w postaci wyciętych elementów w lewym górnym rogu.


Użycie tego samego papieru w kilku miejscach pracy zwiększa jej wizualną spójność. Umieściłam wycięte liście i owoce na gąbeczkach dystansowych różnej grubości, co dało fajny efekt 3D.


Festiwał jest ogromną atrakcją dla dzieci, ze względu na pomysłowe dekoracje umieszczone na terenie ogrodu oraz ogromne kilkusetkilogramowe dynie biorące udział w konkursie na tę największą. Tegoroczna zwycieżczyni ważyła ponad 800 kg i chętnych do zrobienia sobie z nią zdjecia było tak wielu, jakby była jakąś gwiazdą estrady. Na layoucie nie mogło więc zabraknąć zdjęcia z konkursową dynią z tamtego festiwalu.


W 2014 roku tematyką festiwalowych dekoracji był kosmos, wiec na scrapie mamy zdjecia dyniowych ufoludków. Czyż nie są super?


Oprócz papierów do wykonania pracy użyłam korkowych literek i serduszek, enamel dotsów i przezroczystych naklejek z napisami. Układając papiery pod zdjęciami pilnowałam, aby kolejne warstwy kontrastowały ze sobą i z tłem, w efekcie tych warstw wyszło sporo i ten obszar scrapa zrobił się całkiem kolorowy.


Nie mogłam się zdecydować, czy delikatnie pochlapać tło pracy jakąś mgiełką albo tuszem, czy nie, a jeśli tak, to jakim kolorem. To jak sądzicie, pochlapać czy nie?

Zachęcam Was gorąco zarówno do brania udziału w jesiennych festynach i festiwalach, jak i do dokumentowania wspomnień z takich wydarzeń na layoutach czy w albumikach. Pochwalcie się proszę swoimi pracami tu w komentarzach albo na naszej kwiatowej grupie na FB! Ja robię sobie album ze zdjęciami ze wszystkich dyniowych festiwali, na których byliśmy, i planuję za rok wziąć udział w kolejnym.

Pozdrawiam serdecznie, Ania K.

Brak komentarzy: