31 maja 2018

Legociarka

1 czerwca to Dzień Dziecka. Czy z takiej okazji obdarowujecie dzieci (swoje lub nie swoje) prezentami ręcznie robionymi? Może to być wyzwaniem, jeśli mamy do czynienia z nie takim małym fanem Gwiezdnych Wojen, któremu niekoniecznie przypadnie do gustu rzecz ozdobiona kwiatkami, koronkami, czy (broń nas mistrzu Yoda) różem ;-)


Jest to moment, w którym mamy okazję odkurzyć desperacko swoją znajomość decoupage i ze zwykłej drewnianej herbaciarki stworzyć legociarkę, czyli zawsze przydatne pudełko na klocki Lego.


Grafiki na pokrywie zostały wydrukowane drukarką laserową na najzwyklejszym papierze ksero. Wykorzystane media to oczywiście klej do decoupage, farby akrylowe (czarna i żółta) oraz lakier do drewna. Do produkcji legociarki można bez skrupułów zatrudnić przyszłego właściciela. Nawet dla młodszych dzieci pomalowanie dolnej części nie jest zadaniem szczególnie czasochłonnym i skomplikowanym.


Wnętrze podzielone przegródkami ułatwia przechowywanie posortowanych klocków, także tych najmniejszych. Może też służyć jako "pokoiki" dla ulubionych ludzików.


Zapraszam Was serdecznie do zabawy i tworzenia wspólnie z dzieciakami! Możecie też wykorzystać okazję i stworzyć coś pięknego tylko dla siebie, w końcu kto powiedział, że Dzień Dziecka to nie nasze święto? ;-)

Pozdrawiam serdecznie, Ania.

2 komentarze:

Anna - Krulik pisze...

Super jest !

USAGI pisze...

Ale bajer! Genialny pomysł :D!