15 kwietnia 2017

Urodzinowa kartka z quillingiem

Dzień dobry! 

Dziś jest piękny wiosenny dzień - Wielka Sobota! W naszych domach trwają ostatnie przygotowania do jutrzejszego Śniadania w gronie najbliższych, cudownie pachną serniki i mazurki, a naszykowane koszyczki już za chwilę zabierzemy do kościoła, aby je poświęcić. I choć pewnie większość żyje Świętami w tej chwili, ja postanowiłam pocieszyć oko wielbicieli rękodzieła wszelakiego urodzinową kartką z delikatnymi kwiatuszkami (kolorem przypominających japońską wiśnię). 


Wszystkie te elementy quillingu są zrobione w różny sposób - zwinięte na igle do quillingu, składane pęsetą lub wyplatane na grzebieniu. 


Układając kwiaty i liście na podkładzie, długo szukałam odpowiedniej kompozycji. Początkowo zamierzałam zrobić gęsty wianek, dlatego tych kwiatków trochę zrobiłam. Ale w końcu zostałam przy geometrii - kwadrat, w nim koło, a na kole trójkąt :) W ten sposób kartka nie jest przeładowana i wygląda estetycznie.


Dawno nic na blogu Kwiatu Dolnośląskiego  nic nie pokazywałam, mam nadzieję, że mi to wybaczycie :)  Będę starała się częściej cieszyć fanów Kwiatu swoimi pracami!

Tymczasem, życzę wszyskim i każdemu najlepszych Świąt Wielkanocnych w cudownej atmosferze! 

Pozdrawiam serdecznie

3 komentarze:

barbaratoja pisze...

Radosnych, pogodnych Świąt.
Cudna karteczka. Będę u Ciebie na warsztatach na spotkaniu craftowym we Wrocławiu i już się cieszę, że będę mogła uczyć się od mistrzyni.

Anna - Krulik pisze...

Piękna praca! Miło Cię tu widzieć z powrotem :D

Katrina pisze...

Piękna kartka. Quillingowe elementy jak zwykle dopracowane w każdym calu - podziwiam tak misterną robotę. :)