28 kwietnia 2016

12x12 z taśmą washi #11

Witam Was w przedostatnim tekście z serii "12x12 z taśmą washi"! Tak, seria ma liczyć 12 wpisów, więc następny będzie ostatnim z cyklu. Mam nadzieję, że przyniosą Wam masę ciekawych inspiracji!

#1
Chyba każda z nas używa w domu świeczek/podgrzewaczy/tea lights - czy jak kto je nazywa. Najczęściej umieszczone są w jakimś ozdobnym pojemniku, ale one same mogą stanowić bardzo ładą i kolorową ozdobę dla naszego pokoju! Proces tworzenia jest bardzo prosty, bierzemy podgrzewacz i owijamy go w koło washi. Jego ścianki nie są skośne, więc taśmę nakłada się w ładny i równomierny sposób.


Takie świeczki mogą stanowić prosty, acz bardzo sympatyczny i szybki w wykonaniu prezent na różne okazje.#2
 Jeżeli znudził Ci się Twój kuchenny zegar z białą tarczą - dodaj mu odrobiny szaleństwa i ozdób go taśmą.


Oczywiście nie musimy ograniczać się co do rodzaju zegara, oraz obkleić nie tylko tarczę, lecz również obudowę!


[źródło]

#3
Bardzo ciekawym pomysłem jest naścienne drzewko z wieszakami zrobione za pomocą taśmy. Oczywiście Wasz wieszak może mieć zupełnie inny kształt. Do przyklejonej na ścianie taśmy przyklej przeźroczyste, plastikowe wieszaczki. Efekt wieszani kapeluszy na gałęziach drzew![źródło]

#4
Jeżeli posiadasz drewniane pudełeczko z zasuwanym wieczkiem na pędzle lub inne kredki - dodaj mu nowego wyglądu![źródło]

#5
Kolejnym ciekawym pomysłem są tasiemki do zamykania woreczków np. śniadaniowych. Podobne, mniejsze/białe dodawane są np. do woreczków śniadaniowych.

[źródło]

Kawałek drucika umieści pomiędzy dwiema sklejonymi ze sobą taśmami. Dzięki temu zapięcie będzie można wyginać, nie rozsupła się a i jednocześnie będzie z ładnym wzorkiem.
#6
Dość często stosowanym rozwiązaniem jest obklejanie washi włączników światła. Najlepiej zdemontować go ze ściany i wtedy obkleić, dzięki czemu końcówki taśmy można ładnie zagiąć na krawędziach. Poza obudową włącznika oczywiście możemy obkleić również klawisze.

[źródło]

Oczywiście włącznik możemy obkleić również od zewnątrz.
[źródło]

#7
Domowy lampion z papieru woskowanego. Potnij papier na 4 takie same kwadraty. Ozdób je czymś, np. liśćmi lub wyciętymi kształtami czy washi. Sklej taśmą washi wszystkie cztery kartki jako cztery ścianki lampionu. Oczywiście w środku wstaw świeczkę/podgrzewacz.
[źródło]

#8
Laleczki z patyczków po lodach - obklej patyczki robiąc z taśmy ubrania, domaluj pisakiem lub markerem szczegóły oraz głowy i nogi laleczek. Aby stały, możesz wbić patyczki w plastelinę lub zrobić im podstawki z modeliny.


#9
Jeżeli Twoja pociecha chce nowy zestaw klocków, bo stare już się znudziły - obklej klocki taśmą washi a nabiorą nowych kolorów! Dziecko samo może poobklejać klocki, dzięki czemu zyska nowe zajęcie i "nowe" klocki.
[źródło]

#10
Również jeżeli znudziły Ci się Twoje akcesoria do robienia makijażu, w prosty sposób obklejając ich końcówki możesz nadać im nowego wyglądu!

[źródło]

#11
Wracając do zabaw z dziećmi - z niepotrzebnych rolek po papierze toaletowym obklejonych washi i złączonych sznurkiem możemy zrobić dla dzieci (lub z dziećmi) kolorowego węża.

#12
Na koniec kolorowy magnes z kaboszona podklejonego od spodu taśmą washi, do której przyklejamy mały magnesik. Dzięki temu uzyskujemy bardzo ładną ozdobę.


 [źródło]

Miłej zabawy i udanego tworzenia z taśmą washi!
USAGI

Brak komentarzy: