28 marca 2016

12x12 z taśmą washi # 10

Święta, święta i po świętach. Mam nadzieję, że upłynęły Wam z nutką szaleństwa oraz masą szczęścia, uśmiechu i radości! A teraz czas powitać wiosnę \^_^/


#1
Zaczniemy od...  marakasów! Trochę związane z Wielkanocą, gdyż są zmontowane z plastikowych łyżek, taśmy washi oraz plastikowych jajek wielkanocnych w środku których należy umieścić jakiś kamyczek, guziczek albo inną kuleczkę dzięki której instrument będzie wydawał dźwięk podczas potrząsania. Idealna zabawka dla małego dziecka, którą może zrobić samo lub z czyjąś pomocą.

#2
A jak już przy dziecięcych zabawach jesteśmy, to może dziecięca, zabawkowa lornetka zrobiona z rolek papieru, kawałka sznurka do zawieszenia na szyję oraz oczywiście taśmy dla połączenia rurek po papierze i ozdobienia?

#3
Wracając jeszcze do jajeczek, możemy stworzyć wyjątkową świeczkę z wydmuszki jajka ozdobionej washi, do której wlejemy wosk z roztopionej świeczki z zatopionym knotem:#4
A dla naszych małych księżniczek, korona z rolki papieru i kolorowej washi:

#5
A dla chłopca pióropusz z opaską wykonaną z taśmy.#6
Do przygotowania takiego pióropusza oczywiście najlepiej wykorzystać pióra zrobione za pomocą washi niż ozdobione:#7
Zima się skończyła a co za tym idzie, kaloryfery przestały grzać! Oczywiście nasza taśma zniesie wysoką temperaturę, lecz wygodniej obklejać nią kaloryfer, gdy nie parzy w palce.

#8
Jednym z najpopularniejszych pomysłów do zastosowania washi jest ozdobienie niż klamerek/spinaczy. Oczywiście same w sobie spinacze mogą nieć później przeróżne zastosowanie.#9
Jak klamerki to ubrania, jak ubrania to organizer na rzeczy w szafie czy szufladzie. Jego dno czy ścianki również możemy przyozdobić taśmą!
#10
Również przody szufladek z podręcznych organizerów na drobiazgi możemy ozdobić, lub wykonać oznaczenia z zawartością szufladki.


#11
Biorąc na celownik większy kaliber, dodaj nowego wyrazu i odrobiny szaleństwa swoim drzwiom!

#12
Na koniec wiaderko na kwiatki, pisanki lub inne drobiazgi ozdobione za pomocą kolorowej taśmy washi:

 

Mam nadzieję, ze każdy z Was znajdzie pośród wszystkich pomysłów odrobinę inspiracji dla siebie ;)
 USAGI

2 komentarze:

Anna - Krulik pisze...

Jeny, ale kolorowo!

MartaNG pisze...

O tak! Mi się najbardziej podoba oklejenie drzwi 'w środku'. Chyba jutro się pobawię ;)