28 października 2015

12x12 z taśmą washi #7

Czas na kolejną porcję taśmowych inspiracji! Jako, że jestem obecnie na urlopie – część z nich będzie związana z podróżowaniem.

#1
Zaczniemy od takiego oto stojącego wieszaka na koszule wszelakie


Drewno samo w sobie wygląda bardzo ładnie, ale możemy urozmaicić je trochę dodatkiem z taśmy.

#2
W sporej ilości hoteli, goście mają do swojej dyspozycji osobiste sejfy. Jeżeli ktoś z Was ma również taki w domu, możecie urozmaicić jego szare i smutne życie.Dzięki strukturze washi, która na białych i jasnych elementach jest trochę przeźroczysta, spod taśmy prześwitują numerki – nie musimy zapamiętywać układu klawiszy. Lub możemy obkleić nie wszystkie, aby łatwiej nam było orientować się w cyferkach.


#3
Czasem na elektronice widnieją różnego rodzaju naklejki czy oznaczenia z różnymi informacjami, które jednak niekoniecznie muszą być cały czas na widoku, ale np. nie możemy ich odkleić.


Tutaj z pomocą przychodzi nam nasza ulubiona taśma – dzięki niej możemy zakleić szpecące całość oznaczenia, jednocześnie ozdabiając samą w sobie np. lampkę czy inny przedmiot.
#4
W podróż warto zabrać latarkę, moja mała i poręczna została skromnie ozdobiona, gdyż sama w sobie jest ładna ;)#5
Gdy jadę na urlop samochodem zamiast np. pociągu, często zabieram ze sobą przedłużacz. W szczególności, gdy biorę również laptopa, czy inne sprzęty elektroniczne (np. głośniki lub rzutnik). Podczas transportu kabel owijam zwykle wokół samego przedłużacza, lecz ten lubi nie rozwijać. Jednocześnie już w trakcie samego użytkowania nie zawsze potrzebuję długiego kabla, a ten rozwinięty plącze się pod nogami. Aby temu zapobiegać również w domy czy pracy polecam sklejenie przewodu taśmą.


Dzięki strukturze kleju na taśmie, który po odklejeniu nie zostawia lepkiej warstwy, nie brudzimy kabla i nie kleją się do niego różne farfocle, brud i kurz. Zachęcam do stosowania tego sposobu nie tylko w przypadku przedłużaczy.#6
Ostatnimi czasy bardzo popularne stały się powerbanki - zapasowe, przenośne źródła energii do urządzeń elektronicznych ładowanych przez USB - najczęściej telefony i tablety. Zapewne większość z Was już taki posiada. Je również możemy przyozdobić taśmą washi:
#7
W prawdzie lato już się skończyło, ale część z nas posiada w domu własną klimatyzację. Zazwyczaj staramy się, by nie rzucała się w oczy. Lecz i ona może stać się kolorowym elementem naszego mieszkania. Jednocześnie możemy ozdabiać ją sezonowo - w lecie obklej ją kolorowymi i radosnymi taśmami kojarzącymi się ze słońcem. Zimą za to użyj taśm związanych z Bożym Narodzeniem.

#8
Już nie tylko na prywatnych posesjach, czy parkingach podziemnych spotykamy bramy na pilota. Również teren pod blokami odgradzany jest szlabanem. Aby łatwiej znaleźć pilota w samochodzie czy torebce i choć trochę nadać uśmiechu drodze do pracy - ozdób również pilota!

#9
Jednym z ciekawszych ściennych zastosowań washi jest wykorzystanie jej do robienia miarki dla dziecka na framudze czy ścianie. Zapewne sporo z nas pamięta czasy, gdy nasze mamy stawiały nas pod ścianą czy przy framudze i zaznaczały nasz wzrost. Teraz dzięki washi możemy zrobić to w ciekawszy sposób! Kreski będą kolorowe, na każdy pomiar możemy użyć różnego koloru taśmy, a i później można ją bez problemu odkleić. Przy oznaczaniu markerem pozostawały ślady na lata, które trzeba było zamalowywać farbą. Taśma jest o wiele mniej inwazyjna i czasochłonna przy usuwaniu.#10
Taśma jest również niezawodnym pomocnikiem jeżeli chodzi o oznaczanie różnych wydarzeń czy informacji w naszym kalendarzu.


Możemy zarówno zaznaczać dane dni samą taśmą jak i pisać na taśmie.Wycinać różne kształty, które przypominają nam o jakimś powtarzającym się wydarzeniu (np. treningu karate) jak i przyklejać karteczki z informacjami.


#11
Nie masz pomysłu na szybką zabawę dla dziecka? Wyklej mu na podłodze za pomocą taśmy grę w klasy! Dzięki strukturze washi możesz zrobić to na praktycznie każdym rodzaju podłoża a po skończonej zabawie bez problemu pozbyć się planszy!


#12
A jeżeli mowa o grze w klasy, to czemu nie uliczki do zabawy samochodzikami? Pośród wzorów taśmy znajdziesz również takie związane z samochodami czy drogą - szlaczek pasów na drodze czy odciski opon.
Mam nadzieję, że każdy z Was znalazł pośród dzisiejszych inspiracji coś dla siebie i zaraz złapie za taśmy żeby coś przyozdobić. Jeżeli wykorzystacie któryś z pomysłów - podzielcie się ich realizacją w komentarzach!

USAGI

2 komentarze:

Majek pisze...

Te taśmy są mega przydatne :) Bardzo fajne inspiracje :)

Anna - Krulik pisze...

Te ulice są super! podpowiem moim chłopakom :D