28 września 2015

12x12 z taśmą washi #6

Witam Was serdecznie z kolejną porcją kolorowych inspiracji. Dziś zajmiemy się zarówno dodatkami do pokoju jak i sporą ilością kobiecych ozdób.


#1
Zacznijmy od przedmiotu, który praktycznie każdy z nas ma w domu, zazwyczaj na burku lub przy łóżku- lampki.


Tym razem obyło się bez kolorowego szaleństwa. Mieszanka azjatyckiego klimatu i koronki. "Pod nóż" poszła część abażury, nóżki i podstawki (we wcześniejszym wpisie widzieliście inspirację na obklejenie samego abażuru, tutaj mamy jeszcze dodatkowe elementy). Na górze zostały przyklejone dwa paski ze wzorem koronki, nóżka została ozdobiona pionowo taśmą z chińskimi znakami, włącznik oraz podstawa (nie widać tego na zdjęciu) w koło obklejona jest czerwoną taśmą.
#2
Czas na rączkę od szczotki do włosów, proste rozwiązanie, ale dodaje szczotce odrobiny szaleństwa ;) Na tej taśmie niestety nie mogłam dopasować tak krawędzi taśmy, aby wzór był spójny.#3
Jeżeli macie kilkoro dzieci, lub osób, którym przygotowujecie drugie śniadanie szkoły czy pracy, każdy dostaje inne danie ale pojemniki na posiłek są takie same - opisz je taśmą! Dzięki temu ani Ty nie pomylisz się dając pociechom jedzenie do szkoły, ani pociechy nie pomylą posiłków biorąc sobie samemu pojemnik ze smakołykami!


#4
Wyruszając w podróż samolotem, dobrze jest zabrać charakterystycznie wyglądającą walizkę. Zapewne 90% podróżnych również wpadnie na pomysł, aby kupić torbę w najbardziej oryginalnym i najmniej popularnym kolorze - czarnym. Jeżeli Ty również wpadniesz na ten kreatywny i wyszukany pomysł - pamiętaj, aby koniecznie oznaczyć swój bagaż tak, by nie pomylić go ze stertą innych, czarnych walizek. W oznakowaniu torby pomoże nam oczywiście taśma washi!


Ja obkleiłam najbardziej oczywiste miejsca - rączki torby i małą przestrzeń obok rączki. Poza walorami praktycznymi, istotny jest oczywiście wygląd samej walizki, dlatego przyczepiłam taśmę również do jednego z suwaków.
#5
Zapewne każdy z nas ma w domu nożyczki. Im również możemy nadać więcej radosnego wyglądu, ozdabiając całą lub część rączki wzorzystą taśmą!


#6
Jednym z mniej popularnych sprzętów w naszych domach jest rzutnik. Firmowego raczej nie dostaniemy do obklejenia, choć kto wie.Wąsami zakleiłam zbędne napisy na rzutniku.Na czarnym rzutniku ładnie prezentują się chińskie znaki.Gdzieniegdzie również ukrywają się kolejne wąsy:#7
W pierwszym wpisie pośród różności tworzonych z papieru washi mieliście okazji zobaczyć kolczyki. Poniżej przedstawię Wam więcej inspirujących pomysłów na jeden z najbardziej ulubionych kobiecych przedmiotów.
Prześliczne wiatraczki!


Takie kolczyki są bardzo proste w wykonaniu. Wystarczy obkleić dowolny podkład taśmą i zamocować zapięcie.Zrób różyczkę z taśmy washi, i zmień ją w oryginalny kolczyk:Takie kokardki możesz przyczepić również do spinek dla dzieci!Jednym z prostszych a zarazem bogatym we wzory sposobem jest naklejenie taśmy na tekturkę i wycięcie wzoru dziurkaczem. Dzięki temu otrzymujesz dwa idealne wzory, a ich różnorodność jest ograniczona jedynie przez ilość Twoich dziurkaczy!


#8
A jak jesteśmy już przy biżuterii, to do kompletu potrzebujemy naszyjnik, również wykonany za pomocą taśmy, ze wzorem z kolczyków.Przy ilości kształtów i kolorów ogranicza nas tylko ilość naszej taśmy i wyobraźnia.


Dla urozmaicenia, możemy obkleić dwa, różne lub podobne kształty kolorową taśmą i spiąć je razem:


Nie musimy ograniczać się do prostych form z obklejonej tekturki. Wykorzystaj prawdziwe elementy do tworzenia biżuterii:


Ile dziurkaczy, tyle wzorów ;)

Tak jak i w przypadku kolczyków w kształcie róż czy kokardek, tutaj również możemy zaszaleć z różnymi formami:

[źródło]

#9
Oczywiście nie możemy zapomnieć o bransoletce do kompletu z naszymi kolczykami i naszyjnikiem. Wcześniej pokazałam Wam inspirację na bransoletkę z patyczka od lodów. Dziś zobaczycie co można uzyskać skręcając samą taśmę, oraz obklejając prawdziwą bransoletkę (np. naszą starą i zniszczoną) taśmą tak, by uzyskać coś zupełnie nowego!Wystarczy obkleić rurkę do napojów taśmą washi, pociąć ją na części i zawiesić wszystko na sznureczku. Idealna zabawa dla dzieci.


 Tutaj zastosowanie taśmy przy obklejaniu zwykłej bransoletki:

A poniżej jeszcze ciekawsze zastosowanie taśmy w połączeniu ze spinaczami! Również ciekawy pomysł na dziecięce zabawy.


#10
Uzupełnieniem naszego kompletu będzie opaska na głowę również ozdobiona taśmą! Pamiętajcie, że taśmę z prosty sposób możemy odkleić, tym bardziej z powierzchni śliskich, takich jak plastikowa opaska - dzięki temu nasza opaska co kilka dni może nabierać nowych kolorów!

 

  


 Opaskę możemy dodatkowo ozdobić różnymi kamyczkami, brokatem, cekinami, czy kokardami:
#11
Jak już o ozdobach na głowę mowa, nie możemy zapomnieć o spinkach do włosów.


#12
A na koniec, taśmy pomogą Twojemu maluszkowi uczyć się alfabetu. Wyklej na tablicy literki kolorowymi taśmami, dzieci chętniej będą uczyć się literek, dzięki kojarzeniu ich z kolorami i wzorami.


Jeżeli chcecie podzielić się z nami ciekawymi pomysłami na zastosowanie taśmy - piszcie w komentarzach, chętnie sprawdzimy ich zastosowanie w praktyce. Jednocześnie umieszczajcie w komentarzach Wasze praktyczne zastosowanie powyższych inspiracji!
USAGI

2 komentarze:

Anna - Krulik pisze...

Wow :) kolorowo jak zwykle :D

Anonimowy pisze...

Wow so beautiful. i really liked all colourful design but earrings are so beautiful. Thanks for sharing the post.
UANEPFO