27 lipca 2015

12x12 z taśmą washi #4

Gotowi na nową porcję inspiracji? Bo ja tak Na Dolnośląskich Letnich Warsztatach Craftowych uzupełniłam moje zapasy taśmy washi, wiec trzeba puścić je w ruch!

# 1

Zaczniemy od słoiczka na różnego rodzaju pisadła. Na biurku stoi mój podręczny, szklany pojemnik z najczęściej używanymi cienkopisami i markerami, czas go ozdobić.Przy tego typu bryle, która nie ma prostych ścianek, a pod lekkim kątem, dobrze jest nakleić taśmę pod skosem. Gdybym chciała nakleić ją w poziomie dookoła, musiałabym ją brzydko wygładzić ze zmarszczkami. Klejąc skosem, dopasowuje taśmę do kształtu powierzchni.
# 2

A jak pojemnik na pisadła, to i same pisadła.


Dane kolory obkleiłam zbliżonymi barwami taśm washi, aż chce się pisać!


Możemy obkleić każdy rodzaj pisadła. Ja zabrałam się za cienkopisy, długopisy, markery i pisaki do płyt. W planie były jeszcze ołówki.# 3

Jednym z najbardziej podstawowych i najczęstszych zastosowań washi jest ozdabianie ramek na zdjęcia.


Tutaj zastosowałam washi w bardzo prosty sposób, oklejając ramkę symetrycznie na każdym boku. Dodałam jeszcze trochę taśmy w środku, przyklejając samo zdjęcie do tła, acz po tym zabiegu taśma zaczyna już trochę przytłaczać zdjęcie.


Przy kolejnej ramce poszalałam trochę bardziej. Więcej na ciapanych kolorów, taśma na samym zdjęciu, później napis na szybce, obklejenie powierzchni ramki oraz przyklejenie taśmy w powietrzu, na rogu, pomiędzy dwoma bokami ramki.
Pamiętajcie, że możliwości jest wiele. Ogranicza Was tylko wyobraźnia (i brak materiałów pod ręką).


# 4

Ramkę na zdjęcia z taśmy washi możemy zrobić również na ścianie.


Oczywiście nie musi to być zwykła, foremna, symetryczna ramka. Możemy po prostu przyczepić washi tape zdjęcia do ściany.

# 5

Jeżeli jesteś posiadaczem futerału na okulary i często go używasz - nadaj mu nowego wyglądu! Dzięki strukturze taśmy, możesz zmieniać jego design nawet co tydzień! Dodaj sobie w życiu więcej radosnych szczegółów!


 Futerał po transformacji wygląda o wiele sympatyczniej.


# 6

Często malujesz paznokcie? Masz dużo lakierów? Ozdób zakrętki pojemniczków, dzięki temu szybciej zorientujesz się który kolor jest w której buteleczce, oraz nadasz swojemu życiu więcej uśmiechu!# 7

Kolejne zastosowanie jest dość nietypowe, ale na pewno spodoba się Twoim młodszym dzieciom. Ozdóbcie razem swoje kaski rowerowe. Idealne połączenie kreatywnej i funkcjonalnej zabawy.


Daj ponieść się wyobraźni!# 8

W nawiązaniu do "kącika meblowego" czas obkleić jedno z naszych podstawowych narzędzi pracy - biurko.


# 9

 Hmmm niebawem rozpocznie się nowy rok szkolny, to może by tak globus?


# 10

W tak gorące dni, czas na zimnego drinka albo soczek. A jak zimne napoje, to parasolki do drinków.


# 11

Poza przyklejaniem zdjęć (czy karteczek z informacjami) do ściany za pomocą washi, możemy przyczepić je również kolorowymi pinezkami. Oczywiście ozdobionymi naszą ulubioną taśmą.


# 12

Na koniec polecam serdecznie ozdobienie domowej lampy bezpośrednio wyklejając ją w różne wzorki, czy tak jak na zdjęciu - chorągiewkami ozdobionymi taśmą.
Mam nadzieję, że każdy z Was wykorzysta w praktyce choć jeden z przedstawionych rozwiązań, zachęcam do dzielenia się zdjęciami Waszej twórczości.
USAGI

2 komentarze:

DOBROSŁAWA pisze...

wow, pomysły warte wykorzystania

Laurkowa Kraina pisze...

Gratuluję pomysłów!
laurkowakraina.blogspot.com