Najbliższe spotkanie:
30 czerwca 2015

12x12 z taśmą washi #3

W tak słonecznych (przynajmniej we Wrocławiu) okolicznościach przyrody, zabierzemy się znów za kolorowanie świata do około nas! W prawdzie tym razem dominuje czerń, ale Wy przecież możecie zastosować coś bardziej radosnego. Wszystkie moje zdjęcia (jak poprzednio) zostały robione przysłowiowym tosterem, wiec proszę o wyrozumiałość jeżeli chodzi o ich jakość i naświetlenie.

#1
 Dziś ozdóbmy sobie monitor, bo czemu by nie?
Przed:


Po:


Specjalnie wybrałam taśmę, która nada wyświetlaczowi dodatkowego wyrazu, jednocześnie nie kłócąc się z jego kolorystyką. Co najważniejsze - żywe kolory mogłyby niepotrzebnie rzucać się w oczy i podświadomie przyciągać naszą uwagę, zamiast skupiać ją na tym, co dzieje się na ekranie.


#2
Pierwsze podejście do ozdabiania mebli czas rozpocząć! Dziś pod ręką znalazły się uchwyty od komody.
Przed:


Po:


Jak widać, nie ograniczałam się do spójności wzorów ani kolorów.


Każda para rączek ma inny wzór, a 3 z 6 mają inne kolory.


Poza możliwością użycia różnego rodzaju kolorów oraz wzorów, mamy możliwość obkleić uchwyty na różne sposoby. Pierwszy - w fioletową kratkę obkleiłam połową taśmy, dzięki czemu mamy tylko paseczek na środku (i na łączniku). Kolejny z odciskiem opon obkleiłam w całości dając na łącznikach wąskie paseczki. Za to poniższy w gwiazdki obkleiłam w całości, zarówno na rączce jak i na łączeniu z szufladą. Jestem pewna, że spodoba się dzieciakom!


Tutaj zastosowałam taśmę jedynie na środkowej części rączki, oraz wąski pasek na łącznikach.


Za to w tym przypadku użyłam motywu po skosie, bez ozdabiania łączników.


W ramach ciekawostki zdradzę Wam, że do ozdabiania uchwytów wykorzystałam taśmę washi, którą wcześniej (w poprzednim wpisie) ozdabiałam szklanki! Jak widać, mamy na żywo potwierdzenie możliwości ponownego wykorzystania washi tape.


#3
Obok komody stało wiaderko na różności, którego używam jako kosz na śmieci. A, że było pod ręką, to i jemu oberwało się rolką taśmy.
Przed:


Poza taśmą, użyłam kolorowych naklejek, dzięki czemu całość przypomina trochę planszę z jakiejś platformówki (rodzaj gry). Kto wie, może dzięki temu, że kubełek nabrał growego klimatu, dzieci chętniej zaczną dbać o czystość i wyrzucać śmieci do kosza... Przetestujcie w domu!


Teraz z klapy od kubełka wita nas uśmiechnięty zombie ludek.


#4
Skoro już przy uchwytach jesteśmy, klamkę do drzwi również można ozdobić w zabawny sposób!


Obawiam się, że napis może być trochę niepoprawny gramatycznie... Ale wiadomo o co chodzi.


#5
W ramach Kwiatu Dolnośląskiego w ruch poszły kwiaty, a dokładniej doniczki.


Pamiętajmy, że ozdabianie czegoś taśmą wcale nie polega na zaklejeniu całości powierzchni kilometrami washi. Możemy ozdobić coś jedynie wąskim paseczkiem albo urwanym kawałeczkiem. Poniższa doniczka nie należy do mnie, tylko do mojej siostry. Wiem, że ceni ona prostotę i małą ilość na ciapanych (mniej lub bardziej) na siłę dodatków. Ten jeden pasek w stonowanych kolorach z eleganckim wzorem może przypaść jej do gustu.


Ciekawe kiedy zauważy te dwie biedroneczki.


#6
Czas na motyw muzyczny! Smutne, czarne głośniki mogą zachować swoja mroczną posępność, ale dodamy im trochę duszy!


Kilka nutek w nawiązaniu do przeznaczenia przedmiotu:


Głośniki zmieniły markę na coś bardziej radosnego - Joy.


Do ozdobienia obudowy używał słów z taśmy washi, które kojarzą mi się z muzyką.


Po zmianach aż miło na niego spoglądać z każdej strony.


#7
Zapewne część z Was trzyma różnego rodzaju media w wiklinowych koszyczkach. Je również możemy urozmaicić. Jednocześnie takie rozwiązanie może być bardzo dobrym pomysłem na prezent w Dniu Babci, Mamy jak i na urodziny.


 #8
Już za chwilę powitamy lipiec - na kolejny miesiąc przygotuj sobie kreatywny kalendarz na ścianie. Wielkość krateczek najlepiej zrobić na wzór kartek samoprzylepnych - każdego dnia możesz przykleić kartkę z ważną informacją, a w razie zmiany planów przekleić ją na inny dzień - bez mazania po kalendarzu! Jednocześnie jedna taka tabela może służyć nam za wszystkie miesiące. Wystarczy kilka losowych, orientacyjnych numerów dni, które co miesiąc będą zmieniać swoje miejsce.


#9
Kolejne zastosowanie, tym razem np. dla pracowników gastronomi ;) Teraz prawie każda fajna knajpka wypisuje menu kredą na tablicy - dodaj jej niepowtarzalnego wyglądu, który wyróżni Cie na tle innych knajpek, właśnie za pomocą taśmy.


#10
Jeżeli Twoja pociecha wybiera się na zabawę karnawałową (no może niekoniecznie teraz), lub inną okoliczność podczas, której potrzebne są różne oznakowania np. dla fotografa - wykonaj kotyliony z taśmy washi!


Dzięki bogactwu wzorów i kolorów taśm, Twoje oczko w głowie otrzyma coś naprawdę niepowtarzalnego i wyróżni się pośród reszty dzieci.


#11
Dzięki odporności washi na różnego rodzaju warunki pogodowe, możemy ozdobić naszą skrzynkę na listy! Jednocześnie takie ozdabianie może być udaną formą kreatywnej zabawy dla dzieci. Dzięki łatwości usuwania taśmy, skrzynkę można ozdabiać wielokrotnie lub bez problemu całkiem wyczyścić ze wzorów, które stworzyła nasza pociecha, jeżeli nie będą odpowiednio reprezentacyjne.

#12
Kolejny pomysł na ubarwienie naszego otoczenia, to kolorowy klosz na lampkę. Dzięki wytrzymałej strukturze taśmy, oraz wysokiej tolerancji na ciepło - możesz przykleić ją do samego szkieletu od klosza. Jednocześnie nie musisz obawiać się, że taśma stanie w płomieniach, przez nagrzanie się od ciepła żarówki.


A teraz moi drodzy, czas zakasać rękawy i do roboty! Udanego obklejania - USAGI.

1 komentarz:

Anna - Krulik pisze...

Chyba mi taśmy nie starczy na to wszystko :)