23 grudnia 2013

Szyszkowe ozdoby

Hej, hej!
Jak tam gorączka przygotowań? U mnie póki co, wszystko idzie zgodnie z planem. Pierniczki, piernik, miodownik i ciasteczka Linzera upieczone. Jutro wyprawa po ryby :)
Ale ja nie o tym chciałam.


Chciałam podzielić się z Wami pomysłami na wykorzystanie szyszek. Co roku chcę nazbierać ich trochę i zawsze zapominam. W tym roku poprosiłam mamę, aby zebrała w ogródku pod domem ;)
Mam dla Was garść inspiracji, w jaki sposób takie szyszki można wykorzystać. Moim zdaniem najlepiej nadadzą się szyszki sosnowe, szczególnie do tworzenia ludzików lub zwierzątek, ale szyszki świerkowe również się przydadzą.


Na pierwszy ogień niech idą w takim razie stworki. Można z szyszek zrobić ludziki, krasnale, sowy, ptaszki... mnóstwo możliwości. Takie zwierzątka możemy potem zawiesić na choince, bądź ustawić scenkę na kominku, czy komodzie.

Źródło

Źródło

Źródło
Źródło
Źródło
Źródło

Oprócz zwierzątek, czy ludzików, szyszki mogą stanowić bazę do wykonania innych ozdób świątecznych. Możemy z nich zrobić piękne girlandy - wystarczy przymocować je do sznurka.

Źródło
albo zawiesić na ozdobnych tasiemkach w oknie:

Źródło

Pomalowane farbami lub ozdobione brokatem szyszki, ułożone w przezroczystym wazonie lub na paterze, stanowią piękny element dekoracyjny świątecznego stołu:

Źródło

Źródło

Źródło
Można je także wykorzystać jako proste, a zarazem urocze oznaczenie miejsca przy stole:

Źródło
A tutaj pomysł na piękne zawieszki:

Źródło
Źródło
A próbowaliście już robić choinki z szyszek?
Można zrobić je bardzo prosto - po prostu ozdobić samą szyszkę i ustawić ją w jakimś naczyniu.
Ale można także okleić styropianowy rożek szyszkami. Wtedy powstanie już większa choinka :)

Źródło

Źródło
Źródło
I na koniec zbiór szyszkowych pomysłów:

Źródło
Mam nadzieję, że inspirację podobają się Wam, i że znajdziecie jeszcze chwilę w przedświątecznym rozgardiaszu, aby wykonać którąś z nich.
Jeśli uda Wam się coś zrobić, koniecznie się pochwalcie :)

A ponieważ jest to mój ostatni post z cyklu przedświątecznych przygotowań, życzę Wam wszystkim odpoczynku i zdrowia, nie tylko w Święta, ale przez cały rok :)

Pozdrawiam
Ibi

1 komentarz:

Anna - Krulik pisze...

Super pomysły! ale to już na następny rok, bo teraz szyszek brak :(