21 sierpnia 2012

Recyklingowo: dodatki do LO

Witam serdecznie! 
W ramach kolejnej recyklingowej inspiracji postanowiłam pokazać Wam kilka scrapów stworzonych co prawda na bazie ozdobnych papierów do scrapbookingu, ale za to przyozdobionych materiałami "z odzysku" - głównie rożnego rodzaju metkami oraz wycinkami z gazety (w moim przypadku darmowe czasopismo "Skarb").

Pierwszy scrap, który chciałabym Wam pokazać nieco bliżej, powstał w ramach zabawy Mój Rok i był już publikowany na naszym blogu:


W tle wykorzystałam paseczki z tekstem z gazety, dorzuciłam też kilka guzików, kapsle, zawleczkę od puszki... po prawej stronie widać serduszka z metki od skarpetek, napis z paska firmowego od wykorzystanego jako tło papieru, a także fragment metki ubraniowej:


Używając metek jako dodatków, warto zwrócić uwagę na zawarte w nich teksty - u mnie pojawił się chociażby napis "ECO FRIENDLY". Dorzuciłam też etykietę promocyjną oraz wyciętą z ulotki zlotowej datę pokazanego na zdjęciach wydarzenia:


Jeszcze jedno zbliżenie na guziczki i kapsel (tym razem wypełniony jednogroszówką)... Poza tym widać tutaj saszetkę po herbacie, bilet MPK oraz ścinkowy skrawek koronki:


I dodatkowy sposób na wykorzystanie biletu MPK - tym razem na jego odwrocie ułożyłam napis z wyciętych z gazety literek:


Specjalnie na dzisiaj powstał jeszcze jeden scrap podobnie wykorzystujący recyklingowe materiały:


W tle widoczne są nie tylko fragmenty tekstu z gazety, ale także wycięta z niej krzyżówka oraz krótkie hasła: "KLUB KOBIET", "SKARB". Nieprzypadkowy jest także napis na etykiecie od ćwieków: "HAPPY DAYS". Pojawiły się tutaj także: metki ubraniowe, strzałki z biletów MPK, etykietka od herbaty, zawleczka od puszki na tle lizakowej metki i wycięty z ulotki zlotowej napis "Kwiat Dolnośląski":


Podobne elementy, tylko w mniejszej ilości i różnorodności, wykorzystałam w górnej części scrapa:


Tytuł scrapa ("All about scrapbooking") ułożyłam z wyciętych z metek słów oraz literek wyciętych z gazety:


I na koniec scrap w nieco innym klimacie, do którego zrobienia pozwoliłam sobie sięgnąć po dodatkowe narzędzia - okrągłe dziurkacze i czarnego markera:


Na zbliżeniu widać, że kółeczka powycinane są z różnego rodzaju metek, a obramowanie scrapa i część tła stworzona za pomocą wycinków z gazety:


Wszystkie powyższe scrapy tematycznie związane są z II Dolnośląskimi Letnimi Warsztatami Craftowymi, stąd pojawiły się w nich elementy z ulotek zlotowych, fragment harmonogramu obowiązków na zlocie i oczywiście zdjęcia zrobione podczas tej imprezy.

Zachęcam wszystkich do wykorzystywania w tworzeniu scrapów elementów "z odzysku" - to zarówno ekologiczne, jak i ekonomiczne, a do tego może być bardzo inspirujące i oryginalne.

Pozdrawiam,
Katrina

4 komentarze:

Anna - Krulik pisze...

Świetne pomysły! proste i łatwe do zdobycia i nikt nie może powiedzieć, że nie ma materiałów :D

Aga Michniewicz pisze...

Katrina świetne LO! A ten ostatni podoba mi się najbardziej :D

Anna - Krulik pisze...

Mi chyba też :) a jakie ładne dziecko Stefa trzyma na rękach :D

Anonimowy pisze...

Właśnie zobaczyłam:))) Te zdjęcia są super. Zwróćcie uwagę jaka wymiana zaszła. Krulik zabrał krawcowej manekin, a krawcowa Krulikowi dziecko:)))