Najbliższe spotkanie:
17 czerwca 2012

Kurs na kwiatka lilię

Witam 

Wiem że jest późno, ale chciałam się z Wami podzielić kursem na kwiatka lilię jaki niedawno przygotowałam dla sklepu ewa.pl. Tak więc zaczynamy :)

Materiały jakich będziecie potrzebować to: dziurkacz koło 2,5cm., dziurkacz koło 3,7cm., półperełki lub kryształki, klej, oraz kawałek papieru z którego chcecie zrobić kwiatki (u mnie jest to kawałek szarej koperty).

Wycinamy dziurkaczami dwa duże kółka i  cztery małe


Do wykonania jednego kwiatka potrzebujecie 5 płatków. Ja z jednego kółka  wycinam 3 płatki ale, jeżeli Wam będzie łatwiej to z jednego kółka możecie wyciąć dwa płatki, wtedy po prostu wycinacie o jedno duże kółko więcej i o dwa małe więcej.

Aby wyciąć płatki, wycięte kółko wkładamy z boku dziurkacza i  wycinamy tak jak pokazuje to zdjęcie poniżej. Wybaczcie ale inaczej nie umiem tego opisać.
  
To samo kółko wkładamy z powrotem do dziurkacza ale drugą stroną i wycinamy kolejny taki kształt (jak już wspominałam mi z jednego kółka wychodzą trzy płatki). Postępujemy tak z każdym kółkiem aż otrzymamy wszystkie potrzebne nam płatki. UWAGA! Nie wyrzucajcie tego co Wam zostanie!

Następnie bierzemy płatek i z jednej strony zaciskamy go w palcach. Jak na zdjęciu poniżej

Oczywiście postępujemy tak z każdym płatkiem

Skoro mamy już przygotowane wszystkie płatki zaczynamy klejenie. Pamiętacie tę uwagę odnośnie tych resztek papieru co Wam zostanie? No więc teraz się to Wam przyda. Wytnijcie sobie trzy malutkie kwadraciki. Będą to "bazy" na których będziecie mocować płatki.

Na kwadracik wyciskamy kleksa z kleju i zaczynamy układać płatki (płaska stroną do kleju)

Postępujemy tak z każdym kwiatkiem, następnie na środek przyklejamy półperełkę lub kryształek  i voila....mamy nasze lilię


Możecie je oczywiście wykonać z dowolnego papieru, oprócz tego przybrudzić tuszem na brzegach czy po środku albo i tu i tu. Jak nie macie tuszu a użyjecie białego papieru, to możecie użyć kredek do podkolorowania kwiatków. Tak na prawdę wszystko zależy od Waszej pomysłowości :)
Mam nadzieje że kursik w miarę zrozumiały. Wybaczcie jakoś zdjęć ale w pokoju w którym scrapuje mam kiepskie światło.

A tak prezentują się moje kwiatki na kratce

 

Mam nadzieje, że kursik się przyda. :)

Pozdrawiam
Wikucha

2 komentarze:

aa_dorota pisze...

Bardzo fajny kursik

Dorota pisze...

Super kurs!