20 kwietnia 2012

Recyklingowo: Rolki po papierze

Dzisiaj nietypowo nie przygotowałam nic sama, za to mam dla Was aż dwie recyklingowe inspiracje przygotowane przez dzieci naszych Kwiatków: Krulika i Bikeflower. Obie inspiracje dotyczą tego samego materiału do zrecyklingowania, a mianowicie rolek po papierze toaletowym.

Jakiś czas temu prezentowaliśmy Wam kursik na zrobienie żabki z takiej rolki - znajdziecie go tutaj. Teraz przypomnę jedynie efekt końcowy zaprezentowany przez córki Bikeflower, czyli dwie prace Róży:Oraz jedną Grażynki:


Trochę inaczej do tematu rolek podeszła Krulik, proponując swoim dzieciom stworzenie korony, o której na swoim blogu napisała tak "do takiej korony można doczepić gumkę i mieć nakrycie głowy na bal karnawałowy, albo po po prostu postawić na półce i oglądać".


Jej syn Kuba zrobił tylko jedną koronę za to bardzo elegancką:


Hanka stworzyła aż cztery - każda na inną okazję:A najmłodszy w rodzinie Kajtek nie zrobił jeszcze żadnej, bo w sumie całą zabawę przespał u mamy na rękach, ale jakby mógł to na pewno przyłączyłby się do wspólnej zabawy.

Zachęcamy Was wszystkich do wspólnego rodzinnego recyklingowego tworzenia! Jak widać materiały znajdziemy bez problemu w każdym domu, a wyobraźni dzieciom nigdy nie brakuje.

- Katrina

2 komentarze:

kartkomania.com pisze...

oooo moje dziewczyny zobaczyły fotki i chyba znów będę żabki robiła z nimi :)

Anonimowy pisze...

Ale świetne pomysły! zaraz zagonię mojego małego do pracy :)