Najbliższe spotkanie:

Najbliższe spotkanie -
17 marca 2019 godz. 15:00 - warsztaty PopUp Box - zapisy: warsztaty@gekon.pl
Studium Edukacji Ekologicznej, ul. Starograniczna 28, Wrocław - Popowice

****
28-30 czerwca 2019 - 17 Dolnośląskie Warsztaty Craftowe - informacje na ten temat będą na naszym blogu już od 21 marca

20 kwietnia 2012

Recyklingowo: Rolki po papierze

Dzisiaj nietypowo nie przygotowałam nic sama, za to mam dla Was aż dwie recyklingowe inspiracje przygotowane przez dzieci naszych Kwiatków: Krulika i Bikeflower. Obie inspiracje dotyczą tego samego materiału do zrecyklingowania, a mianowicie rolek po papierze toaletowym.

Jakiś czas temu prezentowaliśmy Wam kursik na zrobienie żabki z takiej rolki - znajdziecie go tutaj. Teraz przypomnę jedynie efekt końcowy zaprezentowany przez córki Bikeflower, czyli dwie prace Róży:Oraz jedną Grażynki:


Trochę inaczej do tematu rolek podeszła Krulik, proponując swoim dzieciom stworzenie korony, o której na swoim blogu napisała tak "do takiej korony można doczepić gumkę i mieć nakrycie głowy na bal karnawałowy, albo po po prostu postawić na półce i oglądać".


Jej syn Kuba zrobił tylko jedną koronę za to bardzo elegancką:


Hanka stworzyła aż cztery - każda na inną okazję:A najmłodszy w rodzinie Kajtek nie zrobił jeszcze żadnej, bo w sumie całą zabawę przespał u mamy na rękach, ale jakby mógł to na pewno przyłączyłby się do wspólnej zabawy.

Zachęcamy Was wszystkich do wspólnego rodzinnego recyklingowego tworzenia! Jak widać materiały znajdziemy bez problemu w każdym domu, a wyobraźni dzieciom nigdy nie brakuje.

- Katrina

2 komentarze:

kartkomania.com pisze...

oooo moje dziewczyny zobaczyły fotki i chyba znów będę żabki robiła z nimi :)

Anonimowy pisze...

Ale świetne pomysły! zaraz zagonię mojego małego do pracy :)