Najbliższe spotkanie:




28 maja 2019

Sport to .... dekoracje pod ręką!

Hej!
Gracie w kometkę? lub w badmintona? Jeżeli tak to super, bo jak pokazuje nam koleżanka Basia można dzięki temu zyskać wspaniałą dekorację na ścianę! 
Sami zobaczcie! 






Miłego grania! 
Do zobaczenia! 
Krulik

22 maja 2019

Malowane etui na telefon

Ponieważ mój pokrowiec miał już kilka przygód i prób czyszczenia za sobą, postanowiłam dać mu na wiosnę kolejną szansę i nową odsłonę. Wykorzystałam do tego farby kredowe, szablon i wosk.

Pierwszym krokiem było umycie pokrowca gąbka nasączoną wodą z płynem do naczyń. Ze względu na kartonowe usztywnienia nie można go po prostu zanurzyć, trzeba odtłuścić w delikatniejszy sposób.

Wysuszony pokrowiec ponownie delikatnie zmoczyłam wodą - malowanie farbami kredowymi tkaniny przebiega łatwiej, gdy powierzchnia jest lekko zwilżona. Grubym pędzlem wcierałam farbę w materiał, a po wysuszeniu namalowałam kontrastowy wzór przez szablon. 

Ostatnim krokiem było wtarcie bezbarwnego wosku, który zabezpieczył i utrwalił kolory.






Teraz etui plami się zdecydowanie mniej, wosk stworzył w miarę odporną powłokę, którą można przetrzeć szmatką. Oczywiście nie musi to być etui, w ten sam sposób da się odświeżyć torebkę lub portfel. 
Pozdrawiam serdecznie i majowo :)
Ola Wu

21 maja 2019

Festynowe spotkanie Kwiatu Dolnośląskiego

Witajcie!
dzisiaj, w ten słoneczny wtorek, powspominamy sobie super słoneczną niedzielę, w trakcie której dzielna ekipa Kwiatu Dolnośląskiego dzieliła się swoją pasją i umiejętnościami z mieszkańcami miasta Wrocławia za zupełną darmochę :D

Z Radą Osiedla Maślice współpracujemy już od kilku lat, organizujemy warsztaty scrapbookingu i innych technik dla dzieci i dorosłych: warsztaty kartkowe, albumowe, decoupage, szycie i inne też były.

Tym razem jak już co roku miałyśmy nasze stoisko wystawienniczo - warsztatowe na XVII Rodzinnym Festynie  Maślic. 


 Było słonecznie, tłumnie i głośno, jak w sumie można się było spodziewać :D 



Zaproponowałyśmy dzieciom samodzielne wykonanie puszek na kredki, i te scrapbookingowo - recyclingowe warsztaty to był strzał w dziesiątkę!


 Ponad 50 dzieci wykonało swoje puszki!



Niektóre, szczególnie te na początku imprezy, załapały się na nakrycia głowy wykonane przez Zuzannę - papierowe czapeczki "Tęczowych Wróżek".



 Ania, Basia i Zuzanna dwoiły się i troiły przy stoliku warsztatowym i nikogo nie pozostawiły bez pomocy.

Niektórzy natomiast korzystali z chwili relaksu na kocyku w upragnionym cieniu :D


W trakcie Festynu odbyło się też kilka innych wydarzeń jednym z nich był Bieg na Stadion gdzie można było wypatrzeć Kasię i Kingę ze sklepu Scrapuj.pl, które odnosiły sukcesy sportowe - Kasia stoi na podium na 2 miejscu:


Mam nadzieję, że wszyscy którzy byli świetnie się bawili, a my dziękujemy organizatorom za możliwość zaprezentowania naszego hobby szerszej publiczności!
Do zobaczenia następnym razem!
Krulik

20 maja 2019

Filcowe zabawki Zuzanny

Witajcie!

Przed laty nie było tylu pięknych gotowych zabawek, a jednak jako dziecko, zawsze miałam się czym bawić. Moja babcia i ciocia pracowały jako krawcowe, a ich sprytne palce wyczarowywały dla mnie własny świat zabawek. 

Idąc w ich ślady przygotowałam dla was zabawki z filcu.


Filc, o który teraz łatwo we wszystkich sklepach z materiałami kreatywnymi,jest wdzięcznym materiałem krawieckim. 
 

Nie strzępi się, nie naciąga, dość łatwo się szyje i można go wykorzystać nawet bez maszyny do szycia (o ile potraficie szyć ręcznie).


Z rożnych fragmentów kolorowego filcu powstały zabawki, które powiesić można na oknie, nad stołem, czy nad łóżeczkiem małego dziecka. Niektóre nadają się do wieszania na choince.



Jednocześnie ścinki, jakie pozostały,wykorzystałam na kolorowe poduszeczki do igieł, szpilek i agrafek. Powstają z nich kompozycje przypominające mandale.



Polecam tę zabawę wszystkim, którym „tańcowanie igły z nitką” sprawia przyjemność.

Następnym razem pokaże, jak z podobnych materiałów zrobić książeczkę dla małych dzieci, do ćwiczenia umiejętności sensomotorycznych.

Pozdrawiam, 
Zuzanna

13 maja 2019

Chłopięcy box komunijny


Witajcie.
Uwielbiam maj, za jego kolory, zapach... W maju tak naprawdę cała przyroda i wszystko, co nas otacza zaczyna żyć pełnią. Lubię usiąść na ławce i wciągać nosem zapach bzu, który rośnie opodal... Ach się rozmarzyłam :) 
Maj to również okres Pierwszych Komunii Świętych. Jest to też okres kiedy my twórcy wykonujemy bardzo dużo prac w tym klimacie. Dzisiaj chciałabym pokazać Wam moje pudełeczko komunijne, które przygotowałam dla pewnego dżentelmena:)






Mam nadzieję, że w końcu wyjdzie słońce i tego własnie Wam moi drodzy życzę.
Pozdrawiam Was serdecznie.
MargoLa


11 maja 2019

RECYKLOMANIA - Pudełko komunijne




Witam serdecznie,

nieraz tak się zdarza że mam bardzo małą i nietypową rzecz do podarowania  i jest mi potrzebne nieduże pudełko stylistyką dostosowane do okazji.  Więc zamiast tracić czas na szukanie w sklepach czegoś odpowiedniego, sięgam po ścinki papierów scrapowych i robię fajne i proste w swej konstrukcji opakowanie.

Dzisiaj podzielę się z Wami moim patentem na samodzielne wykonanie takiego właśnie pudełka.

ZAPRASZAM NA KURS!

Potrzebujemy:



- ścinki papierów scrapowych w wybranej kolorystyce,
- biały papier wizytówkowy (na bazę pudełka),
- kawałek wstążki dobranej kolorystycznie do kompozycji,
- nożyczki, klej magic, linijka
- elementy ozdobne do dekoracji pudełka,
opcjonalnie dziurkacze do papieru.
- i oczywiście przedmiot, na który robimy pudełko
(ja będę pakować mały pamiątkowy medalik wraz z łańcuszkiem
dla dziewczynki z okazji przyjęcia sakramentu I Komunii Św.)


Mierzymy nasz prezent, aby określić wymiary opakowania, następnie z papieru wizytówkowego przygotowujemy:
1) siatkę denka pudełka - konstrukcja na zdjęciu po prawej stronie,
2) Element zamykający - jego siatka składa się z trzech płaszczyzn: i jest po 0,2 cm większa od każdego z wymiarów denka.
Papier należy zbigować w dwóch miejscach, by utworzyć konstrukcję w rodzaju okładki do książki - na zdjęciu po lewej.



Skrzydełka przygotowane do łączenia pudełka wklejam do wewnętrznej strony bocznych ścianek



 Powstały element oklejam ścinkami ozdobnego papieru scrapowego na całej jego powierzchni
zarówno wewnętrznej jak i zewnętrznej



 Teraz przyszła pora na wykonanie elementu zamykającego: sklejone denko przykładam do krawędzi papieru wizyówkowego, przycinam pas papieru  o 2 mm większy od długości denka.
Następnie od krawędzi bocznej odmierzam szerokość  denka + 0,2 cm, biguję i zginam, odmierzam wysokość denka + 2 mm, biguję,zginam, trzecią ściankę wykonuję w tym samym wymiarze  w którym wykonałam pierwszą, nadmiar papieru odcinam.

 Do powstałej okładki doklejam wstążki,  od strony wewnętrznej skrzydełek  na środku długości ścianki ( jak na zdjęciu).



Wnętrze oklejam papierem ozdobnym z pominięciem  ścianki,do której dokleję denko.

 
Wszystkie zewnętrzne ścianki oklejam - jak na zdjęciu!



 Teraz przyszła kolej na złączenie obu elementów opakowania!
Odwracam denko pudełka, nanoszę klej na całą spodnią  powierzchnię, asekuruję się taśmą dwustronnie klejącą. Ostrożnie i równo przyklejam denko do wewnętrznej części okładki na ściankę, której nie ozdabiałam papierem!  Denko maskuje miejsce wklejenia drugiego kawałka wstążki.



 I teraz nadchodzi najprzyjemniejszy etap pracy czyli ozdabianie wieczka pudełka.
U mnie przykład dość minimalistyczny: ażurowa rameczka, kielich i delikatny kwiatuszek,
oraz listeczki i białe perełki.
GOTOWE!



Zawiązuję i mogę już wręczyć mój
 ręcznie przygotowany prezent!




W identyczny sposób można  wykonać pudełkową kartkę pamiątkową,
która wraz z pudełeczkiem będzie tworzyła  śliczny i niepowtarzalny komplecik :-)

Dziękuję, pozdrawiam i życzę świetnych efektów pracy,

Inka

9 maja 2019

Albumik o wiośnie

Wiosna w pełni. Pogoda zmienna, ale killka dni pełnych słońca już za nami, więc można oprawić kolejne zdjęcia w mini albumik. I taki albumik chciałabym Wam dzisiaj pokazać.


Baza albumu powstała z pojedynczej kartki papieru scrapowego. Sekcje bazy składają się klapkami do środka. 


  Następnie, jedna na drugiej, zwijają się do kształtu płaskiego pudełeczka.


Albumik jest zamykany sznureczkiem oplątywanym wokół ćwieków. Pomieści zdjęcia o wielkości 7,5 cm x 10 cm, i mniejsze. Za tytuł posłużyła nazwa kolekcji wycięta z paska z informacją o producencie (którym jest dobrze znana Galeria Papieru). 


Albumik w wersji podstawowej pomieściłby 6-8 fotografii, ale wykorzystałam drugi arkusz papieru do zrobienia harmonijki na jednej z sekcji (zawiązana na sznurek) i kieszonki z tagiem na sekcji drugiej.


Umieściłam w albumiku 10 zdjęć 7,5 cm x 10 cm, przeznaczając część miejsca na ozdoby (kwiaty i naklejki). Część klapek, po stronie wzoru w kwiaty, zostawiłam całkowicie puste, aby móc podziwiać piękno samego papieru. Gdybym chciała wykorzystać wszystkie powierzchnie, a część zdjęć wywołać w mniejszym rozmiarze, to albumik zmieściłby ich ponad 15. Sama harmonijka może pomieścić 8 zdjęć.


Dzięki boczkom o wysokościach 0,5 cm lub 1 cm, albumik zamyka się bez problemów na płasko. Dodatkowe elementy konstrukcyjne, jak harmonijka, spokojnie się w nim mieszczą.


Ozdobą albumiku są kwiaty i listki wycięte z papieru scrapowego oraz przezroczyste naklejki z napisami. Na zdjęciu powyżej: rozłożona harmonijka.

Album jest łatwy w wykonaniu i poręczny, może być fajnym prezentem choćby dla mamy do torebki, aby miała swoje ulubione zdjęcia zawsze pod ręką. Na pewno zrobię sobie kolejny, tym razem zawiązywany na wstążeczki. A wy? Macie fajne zdjęcia z  majówki do oprawienia?

Pozdrawiam serdecznie, Ania.

Zapraszamy do podzielenia się efektami swojej pracy! 
Wśród zgłoszonych prac rozlosujemy nagrody niespodzianki! 

 

You are invited to the Inlinkz link party!

Click here to enter