29 marca 2013

Sylwetka - Anita się nudzi

Dzień dobry!

Dzisiaj pora na przedstawienie kolejnej sylwetki wspaniałej artystki. Zaprosiłam do nas Anitę, znaną crafterkę, prowadzącą boga Anita się nudzi.
Zapraszam do lektury.

Nazywam się Anita Rusin, znana jako anita się nudzi. Jestem kobietą, mamą i żoną – na równi poważną co szaloną . Niespokojnym duchem z rozważnym podejściem do życia. Mieszkam w małej miejscowości w województwie śląskim.


Twoje główne hobby - od jak dawna nim się zajmujesz? 
Moją pasją jest szycie . Nie od razu to odkryłam, ponieważ fascynują mnie również inne rodzaje działalności manualnej, którym co jakiś czas daję się uwieść. Zaczęłam swoją przygodę z rękodziełem ponad 5 lat temu, najpierw próbowałam swoich sił w scrapbookingu , często chwytam za szydełko/druty, ostatnio fascynuję się dekoracją wnętrz.


Czy uczyłaś się wszystkiego sama? Czy uczestniczyłaś w warsztatach? Jeśli tak, to w jakich? 
W sumie mogę powiedzieć, że tak. I nadal się uczę. Moja Mama ( krawcowa hobbystka) nie zdążyła mnie wiele nauczyć, bo po prostu mnie do tego nie ciągnęło. Chyba zaszczepiła we mnie miłość do robótek, bo jako dziecko zawsze widziałam ją przy maszynie lub z drutami. Lubiła powtarzać , że ze mnie nic nie będzie :] – nawet z przyszyciem guzika miałam problem ( na szczęście było ZPT w szkole ). Ciekawe co by powiedziała dzisiaj :]
Lubię brać udział w warsztatach, nawet jeśli coś potrafię zrobić to jednak uwagi na bieżąco, przy pracy są najcenniejsze. Brałam udział w warsztatach filcowania, robienia dekoracji z osikowych wiórków , ceramiki.

Co cenisz w tym hobby najbardziej a co ci przeszkadza? 
Najcenniejsze są przyjaźnie zawarte dzięki sieci , w której wciąż odkrywam nowe, kreatywne blogi i ich właścicielki. Z niektórymi znam się osobiście i mogę śmiało powiedzieć, że mam przyjaciół na całym świecie :]
Martwi mnie pogoń, wyścig za coraz lepszym, bardziej skomplikowanym pomysłem, wzorem, udziwnianiem prac. Jestem fanką prostoty i zasada „im mniej tym więcej’ jest mi niezwykle bliska .

Co Cię inspiruje 
Dzieci, ich rysunki, przyroda- kocham roślinne wzory. Ostatnio moda, wnętrza, geometria to moja nowa miłość. 


Jakie są twoje techniki? 
Skupiam się na szyciu, staram się rozwijać warsztat- do wszystkiego dochodzę sama lub szukam, czytam. Czasami okazuje się, że miesiącami sama sobie utrudniam pracę, bo nie mam podstaw technicznych tylko wszystko robię „na czuja”. Nie daję się schematom, dosłownie :p

Jakich technik chciałabyś jeszcze spróbować? 
Wszystkiego co fajne, inspirujące, kiełkuje we mnie chęć do wypróbowania sił w szyciu odzieży

Twoja najlepsza wg ciebie praca.
Zwykle to moi czytelnicy swoimi głosami o tym decydują , ja lubię po prostu sam proces – lubię mieć zajęte ręce.
Twoje ulubione produkty. 
Tkaniny , piękne , kolorowe, cholernie drogie nadal

Jakie są twoje inne zainteresowania, poza głównym hobby? 
Jak wspomniałam fascynuje mnie dekoracja wnętrz, kocham starocie i choć nie mam ulubionego stylu (zmieniam zdanie co do wystroju mieszkania co miesiąc) to lubię sobie wyobrażać jak by wyglądało to wymarzone


Jakie kolory lubisz najbardziej i najlepiej się w nich czujesz? 
Moim ulubionym kolorem od zawsze jest niebieski i jego odcienie. Dużo go w naszym domu. Lubię biel jako bazę. Nie do końca dobrze czuję się w pastelach, mdłych cukierkowych barwach, chyba wolę zdecydowane kolory. Moja ostatnia miłość to żółty i czarny.

Czego ci brakuje w craftowaniu (np. dostępność materiałów, cena itd.)? 
Zdecydowanie brak polskich tkanin o ładnych wzorach, w przystępnych cenach.

Czy zechcesz pokazać nam swój kącik craftowy? Anitko, serdecznie dziękuję za rozmowę.
A wszystkich naszych czytelników zachęcam do odwiedzenia bloga Anity.

Pozdrawiam
Ibi

3 komentarze:

Madziarrra pisze...

Bardzo fajnie, że to właśnie Anita się nudzi została zaproszona! Z przyjemnością przeczytałam wywiad i przyznam, że mam duży sentyment do Jej bloga - był jednym z pierwszych, na które zaglądałam na początku swojej przygody craftowo-blogowej ;) Pozdrawiam!

Anna - Krulik pisze...

Bardzo miło Cię poznać Anito :) a twojego bloga czytam nie od dziś i bardzo lubię tam zaglądać :D

Anitasienudzi2 pisze...

dziękuję,bardzo miło czytać takie słowa :] pozdrawiam