Najbliższe spotkanie:
2 grudnia 2019

Prezent na ostatnią chwilę, czyli świąteczny albumik na zdjęcia

Zostało mało czasu, a chcecie obdarować kogoś własnoręcznie wykonanym prezentem? Chcecie wykonać projekt sprawnie i szybko, ale starannie i z dobrym efektem? Pozwólcie, że dzisiaj pokażę Wam uproszczoną wersję dobrze znanego albumiku z torebek śniadaniowych. Taki albumik, zarówno wypełniony zdjęciami jak i (jeszcze) pusty, to świetny pomysł na prezent nie tylko pod choinkę czy na mikołajki.


Na czym polega uproszczenie? Sposób pierwszy to rezygnacja z wszelkich dodatkowych kieszonek i klapek. Jesli pamiętacie albumik w wersji wakacyjnej, to wiecie, że są one efektowne. Tym razem jednak chodzi o czas. Jedyne kieszonki w tym albumie to te boczne w kartach, czyli wnętrza torebek.


Drugi sposób to użycie małego bloczka papierów skrapowych. Papiery są spójne i do siebie pasują, nie tracimy czasu na zastanawianie się nad ich doborem. Trzeci sposób to dopasowanie szerokości kart albumu do szerokości papierów.  Papiery w małym bloczku mają długość i szerokość 15,2 cm. Szerokość stron albumu ustalamy na 15,6 cm i dzięki temu przy oklejaniu strony robimy jedno cięcie papieru mniej.


Jeśli każdą stronę będziemy oklejać w całości jednym, dociętym na wysokość papierem, to praca pójdzie nam jeszcze szybciej. Warto jednak wykorzystać ścinki. Nie tylko zużyjemy mniej papierów, ale i urozmaicimy wizualnie nasz album.


W każdą kieszonkę wkładamy prosty tag z białego papieru. Kółka na uchwyty wycięte zostały ze ścinków dziurkaczem. Jeszcze wstążka na wiązanie i gotowe! Albumik spokojnie zmieści zdjęcia 9x13 i mniejsze.

Mikołajki w piątek a Wy jeszcze sie zastanawiacie, co zrobić? Mam nadzieję, że ten post jest dla Was dobrą inspiracją.

Pozdrawiam serdecznie, Ania K.

2 komentarze:

Anna - Krulik pisze...

Fajne pomysły na przyśpieszenie pracy :D Proste a jakże efektowne :D

Goja pisze...

Super pomysł jak zawsze inspirujesz Aniu👍🤗